Trenčín

-0°C

hmla

Výstava "História, ktorá nás spája"

24. 07. 2019 - 08. 08. 2019

Dátum a čas

Streda 24. Júl 2019 -
Štvrtok 08. August 2019, každý deň

Miesto

Trenčiansky hrad
Matúšova 19
91250 Trenčín
Slovenská republika

Výstava "História, ktorá nás spája"
Výstava "História, ktorá nás spája"

Výstava "História, ktorá nás spája"

Trenčiansky región a jeho český sused, Zlínsky kraj, ponúka mnoho atraktivít. Ako by to vyzeralo, keby sa zjednotili do uceleného "turistického balíčka"? To prezradí výstava s názvom História, ktorá nás spája.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región spolu s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy vytvorili unikátny projekt, ktorý ponúka turistom nahliadnuť do kultúrno-historickej siete slávnych, ale naopak i prachom zapadnutých pamiatok. Mohyla generála M. R. Štefánika či Zámok v Kroměříži sú každému notoricky známe stavby, ale čo také kaštiele v Klátovej Novej Vsi alebo Veterný Mlyn v českej obci Velké Těšany? Výstava spája grafické exponáty lákavých objektov, ktoré sa nachádzajú na území dvoch susediacich regiónov - Trenčianskeho a Zlínskeho. Pútavé snímky historických monumentov si môžu návštevníci prehliadnuť na Trenčianskom hrade v priestoroch Barborinho paláca od 24. júla do 8. augusta 2019.

Výstava je realizovaná v rámci medzinárodného projektu "Kultúrne a historické dedičstvo ako základný atribút národného povedomia". Kód projektu: 304021C926, OP: Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika 2014-2020

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…

Kontakt

Adresa Matúšova 19
91250 Trenčín
Slovenská republika


Mapa

Vyhľadajte top atrakcie