Trenčín

-2°C

oblačno

Bizarná výstava sôch v Bojniciach

08. 07. 2017 - 30. 09. 2017

Dátum a čas

Sobota 08. Júl 2017 -
Sobota 30. September 2017

Miesto

Hurbanovo námestie
 Bojnice
Slovenská republika

Bizarná výstava sôch v Bojniciach
Bizarná výstava sôch v Bojniciach

Bizarná výstava sôch v Bojniciach

Centrá cestovného ruchu v lete zvyšujú svoju príťažlivosť, pripravujú prekvapenia, aby podčiarkli svoj jedinečný šarm a ponúkli návštevníkom pekné zážitky. Mesto Bojnice skrášli bizarná výstava sôch RozKVET podzámčia, ktorá bude inštalovaná v lipovej aleji na Hurbanovom námestí od 8. júla do 30. septembra 2017. 

Výstava bude zostavená z diel všestranného mladého umelca Martina Navrátila. Ing. Emil Medera, jeden z organizátorov a predseda predstavenstva OOCR RHNB k zámeru výstavy povedal: „Z tvorby Martina Navrátila sme vybrali sériu exteriérových plastík, ktorým dominujú zväčša prírodné motívy zachytené v rôznych kontrastoch a premenách, pričom sa v nich súčasne odrzkadľuje autorova inovatívnosť a fantázia“.

Martin Navrátil sa okrem sochy venuje aj maľbe, dizajnu a umeleckej fotografii. V roku 2006 ukončil Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Počas štúdia absolvoval stáž na Akadémií výtvarných umení v Prahe, v ateliéri figurálneho sochárstva profesora Jana Hendrycha. Rozsah jeho tvorby je široký a rozmanitý. Východiská pre svoju tvorbu nachádza v prírode a histórii, no predovšetkým sa snaží reagovať na súčasné dianie v spoločnosti a vo svete. Remeselné ovládanie rôznych výtvarných techník mu dáva predpoklady a možnosť experimentovať v prospech hlbšej výpovede a nového výtvarného výrazu. Pozoruhodné sú aj jeho diela so športovou tematikou, ktoré získali viacero ocenení, napr. v roku 2005 Slovenský olympijský výbor ocenil jeho sochu Krasokorčuliari  2. miestom vo výtvarnej súťaži k olympijským hrám v Taliansku, v roku 2008 SOV ocenil jeho plastiku Skok k víťazstvu 1. miestom, vo výtvarnej súťaži k olympijským hrám v Číne a v roku 2010 bol finalistom maliarskej súťaže Water Color Sport Award, ktorá sa uskutočnila v Olympijskom Múzeu v Barcelone v Španielsku.

Autor svoju tvorbu prezentuje na tvorivých pobytoch, výstavách a sympóziách. Jeho diela sú zastúpené v súkromných zbierkach a v galériách na Slovensku i v zahraničí. Od roku 2007 je členom Združenia výtvarných umelcov stredného Slovenska. Žije a tvorí v Nitrianskych Sučanoch.


Zdroj: OOCR REGIÓN HORNÁ NITRA - BOJNICE