Vitajte Kúpeľná dvorana

Trenčianske Teplice

0°C

slabé sneženie

Kúpeľná dvorana

Kategória: Kultúrne centrum

Trenčianske Teplice, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

KÚPEĽNÁ DVORANA je kultúrnym srdcom Trenčianskych Teplíc. Očarujúci priestor na začiatku kúpeľného parku, ktorý dotvára atmosféru oddychu v kúpeľoch a možnosť načerpať síl aj pomocou hudobného, estetického, filmového či spoločenského zážitku.

Trenčianske Teplice poskytujú počas celého roka bohatý kultúrno-spoločenský život. V komplexe Kúpeľnej dvorany je pódium pod širým nebom, altánok, nový most slávy a reštaurácia Kursalon s koncertnou sieňou.

K najvýznamnejším kultúrnym podujatiam roka patrí festival komornej hudby s medzinárodnou účasťou HUDOBNÉ LETO. Má vyše 70-ročnú tradíciu. Každý rok privítajú Trenčianske Teplice množstvo špičkových komorných telies, sólistov, renomovaných symfonických orchestrov a operných hviezd.
Pravidelným lákadlom sú i sprievodné programy, ktoré sú zárukou dobrej zábavy a kvality. Komorné koncerty, opery a operety, zábavné programy, vystúpenia folklórnych skupín alebo promenádne koncerty v parku lákajú každoročne množstvo návštevníkov.

Jedným z nich je aj Festival ruskej kultúry. Je zameraný na prezentáciu hudobného tanečného, dramatického a výtvarného umenia v podaní najmä ruských umelcov. Jedinečnosť podujatia je daná štruktúrou programu, pozvanými umelcami a samotným faktom všeobecne známej garancie vysokej kvality ruského umenia.

Na tradíciu filmových predstavení a osláv filmového umenia / 1993 - 2015 Art Film Fest/ v Trenčianskych Tepliciach, nadväzuje od roku 2016 International film festival Trenčianske Teplice. Na prominentnej kultúrnej udalosti mesto znovu privíta súčasné i budúce hviezdy strieborného plátna, pripomenie si ikony minulosti a zároveň symbolicky otvorí letnú sezónu.
V rámci festivalu je každoročne udeľovaná svetovým aj domácim  osobnostiam cena "Umelcova Misia“ (1995 - 2015 "Hercova Misia") za ich mimoriadny prínos hereckému umeniu vo filme.
Cenu napríklad prevzali: Franco Nero, Jean - Paul Belmondo, Gina Lollobrigida, Jozef Króner, Geraldine Chaplin, Vlastimil Brodský, Iva Janžurová, Catherine Denevue, Nastassja Kinski, Jacqueline Bisset, Dagmar Veškrnová – Havlová, Mirjana Karanović, Marián Labuda, Isabelle Huppert, Ivan Palúch, Liv Ullmann, Omar Sharif, Zuzana Kronerová, Zdeněk Svěrák či Gérard Depardieu. V kategórii Zlatá kamera / Golden camera / boli ocenení: Roman Polanski, Andrzej Wajda, Miklós Jancsó a mnohí ďalší.

Možnosti kultúrneho vyžitia dopĺňajú rôzne módne show, výstavy a besedy, vzdelávacie aktivity.


Mohlo by vás zaujímať

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Kontakt

Adresa 17. novembra 314/32
91451 Trenčianske Teplice
Slovenská republika

Pán Váhu a Tatier

13. 08. 2021 09:00 - 13. 08. 2022 19:00

Pán Váhu a Tatier

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
Výstava ...druhý život Štefánika

16. 11. 2021 00:00 - 21. 02. 2022 23:59

Výstava ...druhý život Štefánika

Myjava, Slovensko


AKCIA

Viac
Kúpele v regióne

01. 12. 2021 00:00 - 28. 02. 2022 23:59

Kúpele v regióne

Trenčianske Teplice, Slovensko


AKCIA

Viac
Keď sa hračky hrajú

09. 12. 2021 09:00 - 28. 02. 2022 17:00

Keď sa hračky hrajú

Dubnica nad Váhom, Slovensko


AKCIA

Viac