vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

15°C

oblačno

Odštartoval nový ročník VKT!

Vrchárska koruna Trenčianska (VKT) 10. apríla 2021 odštartovala svoj šiesty ročník. Až do 30. novembra 2021 budú môcť nadšenci prírody a športu zdolať 20 vrcholov, odfotiť sa pri nich a zapojiť sa do súťaže o vecné ceny.  Súťažiaci zdolajú dokopy 240 kilometrov s 10,35 km prevýšením.

Aj tento rok vybrali organizátori zaujímavé trasy, na ktorých sa turisti či cyklisti budú môcť kochať okolitou prírodou a krásnymi výhľadmi. „Do tohto ročníka sme vybrali to najlepšie a najťažšie z predchádzajúcich ročníkov a množstvo ďalších zaujímavostí. Známy z prvého ročníka je Vtáčnik, ktorý je najvyšším bodom Trenčianskeho kraja, ale nevynechali sme ani nové veci ako je Štefánikova vyhliadka, ktorá je blízko Trenčianskeho hradu a mnoho ďalších krásnych bodov,“ informoval spoluorganizátor akcie VKT Radoslav Tilandy.

K tohtoročným vrcholom VKT patria: Baske, Bikepark Kálnica – Piesky, Bradlo – Mohyla M.R. Štefánika, Horáreň Chrastková, Ihelník, Inovec, Jaskyňa Babirátka, Machnáč, Mraznica, Na Koncích, Pánska Javorina, Portáš, Ráztoka kostolík, Rozhľadňa Poľana, Sedlo Lúčky, Štefánikova vyhliadka, Veľká Javorina, Veľký Lopeník (rozhľadňa), Vrchhora, Vtáčnik. Všetky vrcholy aj s presnou GPS polohou a s presnými podmienkami na zapojenie sa do súťaže nájdete na  webovej stránke vkt-bike.sk

VKT 2021 sa môže zúčastniť každý biker či peší turista, ktorý si na pomoc môže zavolať aj štvornohého kamaráta. Súťaž je vhodná aj pre hendikepovaných, ktorí nemôžu zdolať všetky vrcholy. V tomto prípade stačí zdolať v čase konania akcie aspoň 5 vrcholov. Odporúčame vybrať tie, ku ktorým vedie asfaltová cesta. Cieľom projektu Vrchárska koruna Trenčianska je propagácia cyklistických a turistických krás Trenčianskeho kraja, ktoré rozhodne stoja za preskúmanie. 

V Trenčíne 9.4.2021

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…