Vitajte Kúpeľný dom Hammam

Trenčianske Teplice

10°C

jasno

Kúpeľný dom Hammam

Kategória: Kúpele

Trenčianske Teplice, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Kúpele Trenčianske Teplice, ktoré svojou kvalitou služieb a dobrému renomé priťahujú aj pestrú zahraničnú klientelu, ukrývajú nielen slovenský, dokonca aj európsky unikát. Ide o turecký kúpeľ Hammam, postavený v 19. storočí, ktorý je súčasťou kúpeľného komplexu. V 19.storočí bol Hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach. Hammam v minulosti slúžil ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančných magnátov. Dnes je k dispozícii nielen kúpeľným hosťom, ale aj širokej verejnosti. Hostia v kúpeľoch ho využívajú ako odpočiváreň a miesto podávania masáží. Jeho príjemné prostredie, krása a exotickosť interiéru dokážu nabiť vyčerpaný organizmus novou energiou, a tým aj znásobiť pozitívne účinky unikátnych liečebných prameňov. Všetci, ktorí sa uzdravili a ešte uzdravia v trenčianskoteplickom Hammame, si môžu pripomenúť známy citát: ,,Existuje väčšie šťastie ako byť zdravým a to je – uzdraviť sa“. Hammam v súčasnosti slúži aj ako zaujímavá historická pamiatka.

Lokalizácia na mape:

Hammam  patrí ku kúpeľom Trenčianske Teplice a nachádza sa na severozápade Slovenska, povyše starobylého Trenčína, v jednom z bočných údolí stredného Považia, medzi juhozápadnými výbežkami Strážovských vrchov (nadmorská výška 282 m). Vďaka svojej nevšednej peknej údolnej polohe so scenériou okolitých hôr sú príťažlivými nielen pre domácich, ale aj pre zahraničných hostí.  

Možnosti dopravy a parkovania:

Do kúpeľov je možné sa dostať autom, autobusom alebo vlakom. Autom  zídete z diaľnice na výjazd Nemšová, Dubnica vľavo. Pokračujete smer obec Trenčianska Teplá, na križovatke v Trenčianskej Teplej (pred železničným priecestím) odbočíte vľavo na Trenčianske Teplice – cca 6 km. V Trenčianskych Tepliciach stoja aj medzinárodné autobusové linky. Čo sa týka vlakovej dopravy odporúča sa vlakové spojenie do Trenčína, odkiaľ je najlepšie autobusové spojenie do Trenčianskych Teplíc. Parkovacie miesta sú spoplatnené a ubytovaní klienti, s dĺžkou pobytu minimálne 7 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní, môžu získať zvýhodnené parkovanie (50% zľava) zakúpením parkovacích kariet priamo na recepciách kúpeľných hotelov.

Čo ste možno [ne]vedeli z histórie Hammamu:

História tejto významnej stavby sa začala v okamihu, keď vtedajšia majiteľka kúpeľov - Ifigénia de Castries d´Harcourt, uvidela na svetovej výstave v Paríži model prepychového tureckého kúpeľa. Bola ním priam očarená. Odcestovala preto do Egypta a požiadala miestokráľa Izmaila o povolenie postaviť Hammam i v Trenčianskych Tepliciach. Izmail jej žiadosti vyhovel, a poslal s ňou do Trenčianskych Teplíc svojho dvorného architekta. Hammam, čo v preklade z arabčiny znamená kúpeľ, dostavali v roku 1888 a táto stavba dovtedy nemala v Európe obdobu.

Tipy čo vidieť, zažiť, navštíviť v Hammame a v okolí:

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Kontakt

Adresa Kúpeľná 1
914 51 Trenčianske Teplice
Slovenská republika

Poď na hrad a postav si svoj sen - Výstava PLAYMOBIL

25. 02. 2023 00:00 - 30. 09. 2023 23:59

Poď na hrad a postav si svoj sen - Výstava PLAYMOBIL

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
MDD na Trenčianskom hrade

03. 06. 2023 09:00 - 03. 06. 2023 15:00

MDD na Trenčianskom hrade

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

14. 06. 2023 08:00 - 18. 06. 2023 18:00

Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

Bojnice, Slovensko


AKCIA

Viac
Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

21. 06. 2023 08:00 - 25. 06. 2023 18:00

Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

Bojnice, Slovensko


AKCIA

Viac