Košariská

18°C

miestami oblačno

Gen. M.R.Štefánik a Československá republika

21. 07. 2018

13:00 - 20:00

Dátum a čas

Sobota 21. Júl 2018
13:00 - 20:00

Miesto


906 15 Košariská
Slovenská republika

Gen. M.R.Štefánik a Československá republika
Gen. M.R.Štefánik a Československá republika

Gen. M.R.Štefánik a Československá republika

Obec Košariská, Ministerstvo obrany SR, Múzeum M.R.Štefánika a Cirkevný zbor ECAV Košariská – Priepasné organizujú podujatie  pri príležitosti 138. výročia narodenia gen. Milana Rastislava Štefánika, jedného z hlavných aktérov vzniku Československej republiky, ktorej 100. výročie si tento rok pripomíname. 

Podujatie, ktoré nesie názov Gen. M.R.Štefánik a Československá republika, sa uskutoční v deň narodenia tejto významnej osobnosti, a to v sobotu 21. júla 2018 v jeho rodnej obci Košariská.

Slávnosť sa začína o 13.00 h položením vencov a kytíc pred rodným domom Milana Rastislava Štefánika za prítomnosti čestnej jednotky a vojenskej hudby Ministerstva obrany Slovenskej republiky. Po slávnostnom programe je naplánovaná odborná prednáška dotýkajúca sa tém spojených so vznikom Československej republiky, ktorá sa uskutoční v evanjelickom kostole. Počas štyroch hodín od 15.00 h budú môcť účastníci navštíviť múzeum Milana Rastislava Štefánika, kde počas scénických prehliadok stretnú samotného Štefánika či jeho rodičov.

Krásnu prvorepublikovú atmosféru umocní jazda historických vozidiel a v podvečerných hodinách vystúpenie hudobného zoskupenia MELODY GENTLEMAN spojené s tanečnou zábavou. Účastníci, ktorí prídu oblečení v štýle prvej republiky, budú mať vstupné do múzea a na tanečnú zábavu zadarmo. Bližšie informácie o slávnosti sú dostupné na web stránke obce Košariská.

Kontakt

Mgr. Anna Abramovičová starosta@kosariska.sk

034/6242378

Adresa
906 15 Košariská
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie