Vitajte Termály Malé Bielice

Partizánske

14°C

oblačno

Termály Malé Bielice

Kategória: Kúpalisko

Partizánske, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Ideálne prostredie a podmienky pre regeneráciu a relax. V priestoroch kúpeľov vyviera termálna minerálna voda s teplotou 43°C s priaznivými účinkami na choré či poškodené končatiny, no taktiež na liečenie ducha, prepracovanosť a chorôb z povolania. 

CHARAKTERISTIKA

Malé Bielice, v ktorých sa areál nachádza, je tichou, okrajovou štvrťou mesta Partizánske, ktorá leží 60 km od moravsko-slovenskej hranice (prechod Malý Hrozenkov) priamo na trase Nitra – Prievidza. Kúpeľné zariadenie pre náročnú klientelu vyrástlo priamo v miestach, kde prirodzene vyviera teplá minerálna voda. Balneológovia tu objavili tri rôzne pramene, ktoré majú veľmi priaznivé účinky predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, nervovú sústavu, rehabilitáciu a regeneráciu organizmu. Pacienti, klientela, víkendoví aj dovolenkujúci hostia tu nájdu kúpeľné priestory doplnené plavárňou i aquaparkom. Nechýbajú odpočinkové a relaxačné bazény, plavecký bazén, odpočivárne. K najnavštevovanejším objektom patrí welness centrum so saunou, parou, mentolovými inhaláciami a tiež turecké kúpele. Celý kúpeľno-relaxačný komplex pretína promenáda prechádzajúca príjemným parkom.

LEGENDA

Po jednom z viacerých neúspešných protitureckých ťažení sa na jeseň z obsadeného územia po vypálení Bojníc a Prievidze vracali pešo domov aj traja doráňaní a zmrzačení vyslúžilci cisárskeho vojska. Boli to synovia chudobného roľníka Ondreja Malého. Nemal žiadne peniaze ani majetok, aby mohol synom zaplatiť mastičkára, felčiara, ba ani len babku korenárku. Išiel teda poprosiť mlynára Bielického o pôžičku. Lakomec nedbal na prosby ubiedeného otca a vysmial sa mu do očí. Provokatívne mu v dlani otŕčal tri toliare: zlatý, strieborný aj bronzový. „Bodaj by ťa aj s tvojimi peniazmi a s celým mlynom uchytil čert!“ Ako roľník vyslovil kliatbu, zahrmelo a guľový blesk s ohnivým chvostom preletel mlynom. Žeravý chvost letiaceho blesku spálil mlyn a uchytil lakomca. Prekvapený a vydesený roľník ešte začul hlas smejúceho sa pekelníka: „Tu máš tie tri toliare a vylieč nimi synov!“ Z plameňov vyleteli tri mince a dopadli na rozoranú medzu. Na tom mieste vyvreli tri pramene, v ktorých si traja vojnoví veteráni doliečili svoje zranenia.   

NÁŠ TIP

Veľkouherská lipa: Ide o vzácny strom vyhlásený za chránený v roku 1993. Dvestoročná lipa veľkolistá vás svojím tieňom privinie vo Veľkých Uherciach na miestnom cintoríne. Obvod kmeňa má 450 cm, výšku 20 m, priemer koruny je 14 m. Stromový symbol slovanstva je na svoj vek pozoruhodne vitálny aj zdravý. Z estetického hľadiska je to pre pozorovateľov aj fotografov ojedinelý exemplár.

TURISTICKÉ ZAUJÍMAVOSTI

Bezprostredné okolie kúpeľov ponúka vhodné podmienky pre turistiku, cykloturistiku a poznávacie prechádzky. Najbližším cieľom môže byť klasicistický kaštieľ alebo Hornonitrianska hvezdáreň v Malých Bieliciach. Zaujímavým zážitkom môže byť obhliadka Vodného hradu v Šimonovanoch alebo pohľad z vtáčej perspektívy na ostrovnú stavbu počas vyhliadkového letu z malého nehlučného športového letiska vedľa kúpeľov.   

PRÍRODA

Bielické bahná: Unikátna mokraď medzi miestnymi časťami Veľké a Malé Bielice.

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Otváracie hodiny

Pondelok09:00-21:00 
Utorok09:00-21:00 
Streda09:00-21:00 
Štvrtok09:00-21:00 
Piatok09:00-21:00 
Sobota09:00-21:00 
Nedeľa09:00-21:00 

Kontakt

Adresa Malé Bielice 103-105
958 04 Partizánske
Slovenská republika

Výstava - Ešte nenamaľované obrazy slávnych

09. 11. 2023 10:00 - 10. 03. 2024 17:00

Výstava - Ešte nenamaľované obrazy slávnych

Bojnice, Slovensko


AKCIA

Viac
Rodinný prázdninový pobyt v hoteli Slovakia

18. 02. 2024 00:00 - 07. 03. 2024 23:59

Rodinný prázdninový pobyt v hoteli Slovakia

Trenčianske Teplice, Slovensko


AKCIA

Viac
Fitness pre mozog - cyklus tréningov pamäti

05. 03. 2024 09:00 - 05. 03. 2024 10:30

Fitness pre mozog - cyklus tréningov pamäti

Prievidza, Slovensko


AKCIA

Viac