vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

26°C

polooblačno

Top turistickým produktom za rok 2021 sa stal kúpeľný pobyt

Jednou z kategórii súťaže TOP v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji, o ktorej každoročne rozhoduje odborná komisia je TOP turistický produkt. Víťaz tejto kategórie za rok 2021 reflektoval na aktuálnu situáciu v cestovnom ruchu a momentálne potreby hostí. Stal sa ním produkt Kúpeľov Trenčianske Teplice a.s, kúpeľný pobyt s názvom Post-Covid Medical. Viac o tomto produkte, ako vznikol a aký má úspech, nám v rozhovore porozprával Andrej Puček, riaditeľ pre obchod a marketing v Kúpeľoch Trenčianske Teplice a.s.

1. Liečebný pobyt Post-Covid Medical bol ocenený odbornou porotou ako Top turistický produkt v Trenčianskom kraji za rok 2021. Majú oň ľudia stále záujem?

Záujem o tieto pobyty je veľký.  Nakoľko toto ochorenie spôsobuje multiorgánové postihnutie, kúpeľná liečba je ideálny spôsob rehabilitácie. V našich kúpeľoch ponúkame postcovidové pobyty pre samoplatcov už od januára 2021. Za toto obdobie, sme liečili niekoľko stoviek klientov s touto diagnózou

2. Ako vznikla myšlienka vytvoriť práve takýto produkt a kedy ho využili prví kúpeľní hostia?

Myšlienka vznikla ešte v jeseni 2020. Snažíme sa neustále sledovať trendy v kúpeľníctve a kúpeľnom cestovnom ruchu. Preto sme sledovali vývoj takýchto liečebných produktov v zahraničí a po vzore Nemecka, Francúzska i Česka sme pripravili podobný typ pobytu aj v Trenčianskych Tepliciach. 

3. V čom sa líši od štandardného kúpeľného pobytu?

Kúpeľná liečba, je veľmi vhodná na tento druh ochorenia, nakoľko zabezpečuje  komplexnejší rehabilitačný prístup vzhľadom na multiorgánové postihnutie. Počas kúpeľnej liečby má blahodárne účinky spolupôsobenie termálnych kúpeľov s masážami, s dychovou rehabilitáciou, inhaláciami, oxygenoterapiou a miernymi pohybovými aktivitami, ako severská chôdza a individuálne cvičenie. Kúpeľné procedúry sú prispôsobené individuálnemu aktuálnemu stavu a konkrétnemu orgánovému postihnutiu. V rekonvalescencii po prekonaní ochorenia COVID-19, ktorá trvá niekoľko mesiacov, možno odporučiť dychové cvičenia, nezaťažujúce pohybové aktivity ako chôdza, plávanie, dostatok spánku a vyhýbanie sa stresu. 

4. Aká veková kategória kúpeľných hostí má prevažne záujem o tento druh liečebného pobytu?

Liečebný pobyt Post Covid Medical využívajú kúpeľní hostia všetkých vekových kategórií. 

5. Hradí takýto pobyt poisťovňa? 

Od polovice apríla 2021 je možné absolvovať takéto pobyty aj na základe schváleného návrhu cez zdravotné poisťovne, ale vzhľadom na zložitosť schvaľovacieho procesu, sme v našich kúpeľoch liečili len niekoľko desiatok klientov cez zdravotnú poisťovňu.

6. Prichádzajú kvôli tomuto produktu kúpeľný hostia zo vzdialenejších miest? Využívajú ho aj zahraniční hostia?

Áno hostia prichádzajú z celého Slovenka a aj niekoľko desiatok klientov zo zahraničia. 

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…