vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-7°C

polooblačno

Hravé hrady Trenčianskeho kraja majú víťazov

Súťaž Hravé hrady Trenčianskeho kraja počas štyroch mesiacov motivovala k poznávaniu historických pokladov Trenčianskeho kraja viac ako 50 súťažiacich. Cestu k plnému bodovému zisku, z celkovo 316 registrovaných, našlo 7 hráčov.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila na letné mesiace interaktívnu súťaž „Hravé hrady Trenčianskeho kraja“. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Objavujme, ktorá bola voľne prístupná pre zariadenia Android a iOS, hráči zbierali body za úlohy priamo v teréne na 11 hradoch v Trenčianskom kraji. „Hra obsahovala tri typy súťažných úloh: lokalizačnú, foto úlohu a kvízovú úlohu. Každá z disciplín bola ohodnotená rôznym počtom bodov a hráči mohli v súčte dosiahnuť 235 bodov,“ predstavila podmienky súťaže výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Do súťaže sa od spustenia hry zaregistrovalo dovedna 316 súťažiacich. Počas mesiacov júl – október 2017 reálne zbieralo body 54 hráčov, z ktorých 7 dosiahlo plný počet – 235 bodov. Najrýchlejší súťažiaci si prvenstvo dokázal vybojovať v prvom júlovom týždni, kedy sa mu podarilo navštíviť všetky hrady, hradné zrúcaniny a zámok v Trenčianskom kraji. „Najúspešnejší súťažiaci získa hlavnú cenu, ktorou je dron. Verím, že zámer hry, ktorým bolo motivovať ľudí k poznávaniu pamiatok nášho kraja, sa nám aj prostredníctvom lákavých cien podarilo naplniť,“ priblížil predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici. Ani ostatní súťažiaci, ktorí dosiahli plný počet bodov, neodídu naprázdno. „Pri výbere cien sme sa inšpirovali súčasným trendom. Pre ostatných úspešných hráčov sme pripravili fitness náramky, ktoré im poslúžia k ideálnemu športovému či turistickému zážitku,“  doplnil Gerlici.

Termín ocenenia úspešných „objaviteľov“ zverejní krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región prostredníctvom facebook fanpage Trenčín región a taktiež bude každého víťaza informovať e-mailom na registračné adresy súťažiacich, ktoré zadali pri prihlásení do hry.

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…