Vitajte SKILAND Stará Myjava

Povesťami opradený kút Javorníkov

Stará Myjava

27°C

jasno

SKILAND Stará Myjava

Kategória: Lyžiarske stredisko

Stará Myjava, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Myjavské kopanice, kraj, v ktorom sa harmonicky žije v súlade s prírodou, kde ľudia k životu pristupujú s neopakovateľným humorom, kde podľa reči poznáš rodáka, kde Myjava je nazývaná „Metropolou pod slamou“.

Tu, v údolí rieky Myjavy,  na úpätí Bielych Karpát leží obec Stará Myjava.

ŠPORT A RELAX

Lyžiarske stredisko Ski Land Stará Myjava ležiace v chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát je svojim charakterom rodinným strediskom. Náročnosť zjazdoviek je určená pre takúto kategóriu lyžiarov. V stredisku sú tri zjazdovky s dĺžkou 2 x 500m  a 150m, vhodné pre začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov a snowboardistov. Päťstometrové zjazdovky vedú paralelne vedľa seba a sú umelo osvetlené. Večerné lyžovanie prebieha od stredy do soboty. Každú sobotu sa v stredisku koná diskotéka na svahu. Základná stanica strediska sa nachádza v nadmorskej výške 460m n. m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 550m n. m. Pre existenciu strediska je nutné umelé zasnežovanie, čím sa líši Ski Land Stará Myjava od okolitých lyžiarskych stredísk. Pre bežkárov sú upravené bežecké trate o celkovej dĺžke 14km. Z hľadiska služieb tu funguje bufet, lyžiarska škôlka, škola zjazdového lyžovania a snowboardu, požičovňa lyžiarskych potrieb a skiservis. Parkovanie je možné priamo v areáli strediska.

V letných slnečných dňoch sa môžete vybrať po cyklistických cestičkách vedúcich cez kopanice. Trasy ponúkajú nádherné výhľady na krajinu a kopaničiarske osídlenia. Turisti si môžu vybrať za cieľ svojej cesty vrch Roh, na ktorom sa nachádza monumentálny pamätník SNP alebo Veľkú Javorinu. Pod vrchom Roh je vybudovaný značený Bielokarpatský jazdecký chodník, ktorý vedie až na vrchol Veľkej Javoriny. V jazdeckom areáli je možnosť ustajnenia koní a ubytovania jazdcov.

Priamo v obci Stará Myjava je vybudované veľmi pekné oddychové centrum s ubytovacími i stravovacími možnosťami. Vodná nádrž ležiaca uprostred zalesnených svahov Myjavskej pahorkatiny poskytuje rekreantom možnosť kúpania, člnkovania i rybolovu. A kto by dostal chuť na myjavské pochúťky, tomu prezradíme, že na Myjave kraľujú slivkové gule či šišky a zabíjačkové špeciality. Nesmieme však opomenúť aperitív – domácu pálenku.

POZRIME SA CEZ HRANICE Z VÝŠKY

Stojí na najvyššom mieste v okolí a je vysoká dvadsať metrov. Vyhliadková veža Poľana pri Brestovci. Ponúka krásny výhľad na okolité kopce a pohoria. Možnosť uvidieť Biele Karpaty, masív Veľkej Javoriny, Myjavskú pahorkatinu, Malé Karpaty, Považský Inovec, Tribeč, Vtáčnik a Strážovské vrchy. Bujné tvary okolia myjavskej krajiny. Krajiny, kde ľudia žijú podľa odvekého poriadku, kde spoliehajú na prácu svojich rúk a zdravý rozum. Harmonickej krajiny myjavských kopaníc.

ZAUJÍMAVOSTI OKOLIA

GAZDOVSKÝ DVOR

Je stála expozícia typickej myjavskej kopaničiarskej usadlosti z konca 19. storočia. Všetky vystavené exponáty sú originály, ktoré prešli rukami niekdajších obyvateľov. Expozícia je „živá“. O gazdovský dvor sa stará gazda s gazdinou. Ponúknu vám domácu váru gazdinej, ukážu gazdovu starostlivosť o domáce zvieratá, naučia viazať myjavský ručník, či poskytnú možnosť vyskúšať si myjavský kroj.

ROZPRÁVKOVÝ DOM

Tento podivný zázrak v Jablonke vyrástol zo zeme prednedávnom. Jeho majiteľ a tvorca, pán Viliam, vás pútavým spôsobom prevedie interiérom tohto originálneho príbytku. Všetko je na ňom zvláštne – obloky, komín, steny, podlaha, kozub i schody, ktoré vedú do podkrovného neba. Pozývame všetkých, ktorí majú radi rozprávky a prekvapenia: „Ráčte vstúpiť!“ 

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Otváracie hodiny

Pondelok00:00-23:59 
Utorok00:00-23:59 
Streda00:00-23:59 
Štvrtok00:00-23:59 
Piatok00:00-23:59 
Sobota00:00-23:59 
Nedeľa00:00-23:59 

Kontakt

Adresa Stará Myjava 411
907 01 Stará Myjava
Slovenská republika

Vlastivedné múzeum je opäť otvorené pre verejnosť

15. 07. 2020 08:00 - 31. 08. 2021 15:30

Vlastivedné múzeum je opäť otvorené pre verejnosť

Považská Bystrica, Slovensko


AKCIA

Viac
Iveta Tomanová a Dušan Pacúch – Simulácia reality - výstava

23. 04. 2021 00:00 - 26. 06. 2021 23:59

Iveta Tomanová a Dušan Pacúch – Simulácia reality - výstava

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
Vlad Vakov – Sám naprieč sebou - výstava

23. 04. 2021 00:00 - 26. 06. 2021 23:59

Vlad Vakov – Sám naprieč sebou - výstava

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
-ová - výstava

23. 04. 2021 00:00 - 18. 07. 2021 23:59

-ová - výstava

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac