vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

9°C

oblačno

Stretneme sa na ITF Slovakiatour v Bratislave

Po roku sa opäť predstaví krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región so svojimi novinkami na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2018 v Bratislave. 

Ponuku na tohtoročnú turistickú sezónu predstavia členské oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR), konkrétne OOCR Trenčianske Teplice, OOCR Región Horné Považie, OOCR región horná Nitra - Bojnice a OOCR Trenčín a okolie. Okrem čerstvých informácií, prinesú jednotlivé OOCR aj ochutnávku chutí regiónov Trenčianskeho kraja. Tešiť sa môžete na degustáciu regionálnych špecialít akými sú napríklad krúpna baba, syry, pagáče, kúpeľné oplátky, zemiakové posúchy, špeciality z rybej farmy alebo pivo z prievidzského pivovaru. Chýbať nebude ani bohatý kultúrny program, v rámci ktorého sa predstaví gajdoš z hornej Nitry, gitarové duo či malá speváčka Simonka Tomíková. V piatok sa predstaví aj šikovná keramikárka a počas celého trvania veľtrhu si môžete spraviť pekné fotky pri farebnej fotostene alebo so živým katom z Trenčianskeho múzea. V stánku Trenčín región budete môcť súťažiť aj o množstvo zaujímavých cien, akými sú poukazy na podujatia, vstupy do saunového sveta či hodnotné víkendové pobyty.

V rámci slávnostného otvorenia prezentačného stánku KOCR Trenčín región budú udelené ocenenia "TOP v cestovnom ruchu" pre výnimočné projekty, zariadenia a osobnosti v cestovnom ruchu. Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…