Vitajte Chata Barbi

Stará Myjava

-6°C

jasno

Chata Barbi

Kategória: Chata

Stará Myjava, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Chata BARBI sa nachádza v prekrásnom pokojnom prostredí Bielych Karpát v katastri obce Stará Myjava, len 100 km od Bratislavy, 10 km od Myjavy.

Celková kapacita chaty je 10 lôžok. Pozrite si prosím dobre pôdorys. Na prízemí je vstup do chaty, izba s krbom, ktorý vykuruje teplovzdušným kúrením s prieduchmi na chodbe a v izbách celú chatu. Kúri sa drevom, ktoré je vonku pri chate, cez leto je vhodné nasekať si drevo v lese, najmä na opekanie. V krbovej miestnosti je malý bar s umývadlom a veľký rozkladací gauč, kde sa vyspia min. dvaja ľudia. Na prízemí sa ešte nachádza maličká staršia kúpeľňa s WC a boilerom na teplú vodu a pivnica.

Schodmi sa dostanete na 1. poschodie. Po ľavej strane je nová kúpeľňa s rohovou vaňou, bidetom, pultom s umývadlom a skrinkami. Oproti vstúpite do spoločenskej miestnosti s jedálenským stolom, stoličkami, skrinkou na riad, dvoma lavicami a váľandou na poobednú siestu pri TV alebo rádiu. Signál je poslabší, takže netreba rátať s 30 programami v HD kvalite... aj keď mnohí telku ani nezapnú, keďže sem idú najmä za zmenou, vypadnúť z mesta, užiť si pravé chatové prostredie a podmienky. Spoločenská miestnosť je spojená s kuchynkou. Tu sa nachádza malý gauč (v prípade nutnosti, či „spoločenskej únavy“ sa tu dá aj prespať), chladnička, umývadlo, skrinky, starší elektrický sporák, elektrická trúba a starodávna pec na drevo, ktorá pomáha pri vykurovaní, varení a sušení vecí. Z tejto miestnosti sa dostanete na veľký balkón - terasu, orientovanú na juh, ideálnu na rannú kávičku, či poobedné posedenie alebo opaľovanie, s výhľadom na hory a kúsok priehrady. 

Na 2. poschodie sa dostanete strmšími schodmi. Tento priestor je určený výhradne na spanie a veci s tým súvisiace. Izby tu nie sú predelené žiadnymi dverami. Jednu časť tvorí „letisko“ – štyri spojené postele. Tu sa vyspia min. štyria dospelí,  kľudne s nejakými deťmi. Kúsok ďalej je väčšia posteľ, ideálna pre jeden pár. Vo vedľajšej prístavbe sú na zemi 2 kvalitné matrace. Nachádza sa tu aj menší balkón na vyvetranie.

Pred chatou je prekrytá terasa s vonkajším krbom na opekanie, posedením a nekrytým ohniskom, vhodným na varenie guľášu. Dá sa posedieť aj za chatou, pri zapadajúcom slnku.

Parkovať sa dá hneď pod chatou, vojdú sa tu cca 3-4 autá. Cestička od hlavnej cesty je vyštrkovaná, v zime prehŕňajú, aj keď ako na dedine. Pri nárazovom veľkom snežení môžu byť trocha problémy, ale zatiaľ sa k chate aj od nej dostali všetci návštevníci.

Chata je ideálna na rodinné alebo skupinové dovolenky, pre páry a ľudí, ktorí radi chodia do prírody, chytia do rúk gitaru a zažijú pekné chvíle pri ohnisku. Treba rátať s tým, že tu nenájdete žiadny luxus, ale pravú kľudnú chatovačku v horách a pri vode. Je to rodinná chata, postavená pred asi 60 rokmi, dedená z pokolenia na pokolenie, zrekonštruovaná, ale s viacerými starožitnosťami, ku ktorým máme vzťah. Preto chatu NEPRENAJÍMAM mladým „násťročným“ partiám na oslavy, narodeniny, párty, stretávky... Samozrejme si vážim každého klienta, ale nedám si chatu zničiť.

Priehrada sa nachádza asi 50 m pod chatou, dá sa tu kúpať, loviť ryby (neviem aký lístok platí), v zime korčuľovať. Kúsok je beach-volejbalové ihrisko a reštaurácia s terasou. Hľadať hríby sa dá všade naokolo. Prostredie je ideálne na turistiku, prechádzky, bicyklovanie, oddych a relax. Asi 2 km je lyžiarske stredisko SKILAND Stará Myjava s dvoma pomami a detským vlekom. V okolí sa nachádzajú bežecké trate. 

Treba rátať s tým, že chata je neobývaná, v zime nevykúrená, takže keď prídete, je tam dosť chladno, okolo 10 stupňov, ale tak za pol dňa sa pekne vykúri.

Exteriér:


Interiér:

Prízemie: chodba; staršia kúpeľňa s WC, sprchou a boilerom; pivnica; izba s barom, krbom (teplovzdušné kúrenie), rozkladacím gaučom.

Prvé poschodie:  kúpeľňa s WC, rohovou vaňou, bidetom; spoločenská miestnosť a zároveň jedáleň; kuchyňa s pohovkou a kachlami; veľký balkón s možnosťou posedenia.

Druhé poschodie: tri spojené miestnosti s posteľami 4 + 2 + 2. Minimálne! Ale zmestí sa aj viac ľudí; menší balkón.

Vybavenie:


PODMIENKA: Len rodiny, páry, deti, nie mladé partie, násťroční!

Posteľné prádlo (plachtu + návliečky), uteráky si treba priniesť. Platí sa záloha po dohode + zvyšok sumy ihneď pri nástupe na pobyt + kaucia, ktorá sa vracia, v prípade, že chatu odovzdáte v poriadku. V objekte je zakázané fajčiť a brať domáce zvieratká.

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Kontakt

Adresa Stará Myjava
907 01 Stará Myjava
Slovenská republika

Návrat k tradičným remeslám 2023: Košikárstvo

11. 02. 2023 00:00 - 12. 02. 2023 23:59

Návrat k tradičným remeslám 2023: Košikárstvo

Prievidza, Slovensko


AKCIA

Viac