vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

16°C

slabý dážď

Veľtrh predstavil turistické a iné chuťovky

Brány trenčianskeho výstaviska Expo Center Trenčín sa už po siedmykrát otvorili pre milovníkov turistiky, cestovania, spoznávania nových destinácií, ale aj dobrého jedla. Jediný veľtrh cestovného ruchu Region Tour Expo, ktorý sa koná v Trenčianskom kraji, si nenechala ujsť ani krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Ako odborný garant podujatia predstavila vo svojom stánku najnovšiu turistickú ponuku a novinky na podporu domáceho cestovného ruchu. 

Pozvanie na slávnostné otvorenie prezentačného stánku KOCR Trenčín región prijalo niekoľko vzácnych hostí, oi. podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jozef Trstenský, člen Rady Zlínskeho kraja Ján Pijaček, rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka Jozef Habánik, predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici, generálny riaditeľ výstaviska Expo Center Trenčín Pavol Hozlár, riaditeľ Trenčianskej regionálnej obchodnej komory SOPK Ján Václav či zástupcovia oblastných organizácií cestovného ruchu. Úvodným vystúpením Martina Behra z Púchova,  niekoľkonásobného majstra Slovenska a majstra Európy v cyklotriale, KOCR upriamila pozornosť na nové cyklotrasy a podporu ich budovania v Trenčianskom kraji. „Na našej web stránke www.trencinregion.sk máme kompletný zoznam cyklotrás v kraji. Sme aktívnym podporovateľom výstavby cyklotrás, ktoré buduje Trenčiansky samosprávny kraj. V najbližších dňoch sa bude otvárať nový úsek cyklotrasy Horná Streda - Nové Mesto nad Váhom, na ktorý všetkých pozývam,“ priblížil vo svojom príhovore predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

V stánku KOCR Trenčín región mohli návštevníci veľtrhu nájsť bohatú ponuku propagačných materiálov a máp, ktoré inšpirujú na objavovanie krás kraja. Novinkou bol cestovateľský zápisník pre deti, ktorý uviedli do života priamo počas slávnostného otvorenia expozície. „Krstnými otcami“ novej brožúrky Krížom krajom za 100 dní sa stali všetci prítomní vzácni hostia, ktorí zápisník pokrstili sušenými jabĺčkami z ostratických sadov. Nová zábavná hra má za cieľ podnietiť rodiny s deťmi, aby trávili voľný čas a prázdniny spoločne pri spoznávaní atraktívnych miest regiónu. Podrobnosti o hre priblížil predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici, „cieľom hry „Krížom krajom za 100 dní“ je za sto dní prejsť zaujímavé miesta a podujatia v kraji, zoznam miest nájdu súťažiaci na webovej stránke trencinregion.sk. Súťaž začína 1. júna a končí 8. septembra. Bude prebiehať formou mobilnej aplikácie a tiež formou cestovateľského zápisníka, ktorý deti môžu využiť na poznačenie si tých miest, ktoré navštívili. Môžu do neho kresliť a odpovedať na kvízové otázky, ktoré ich lepšie oboznámia s našim krajom.“ 

Okrem načerpania cestovateľských inšpirácií a tipov na výlet si mohli návštevníci stánku KOCR pochutiť na degustáciách, ktoré pripravili stredné školy z Trenčianskeho kraja. Na kvalitu regionálnych potravín upriamili pozornosť študenti stredných odborných škôl obchodu a služieb z Trenčína a Púchova, ktorí pripravili zdravé ovocné a zeleninové nápoje ako aj tradičné slané a sladké koláče.  Šikovnosť a technickú zručnosť zase predviedli študenti Strednej odbornej školy Pod Sokolicami Trenčín, ktorí pre návštevníkov vyrábali drobné upomienkové predmety pomocou 3D tlačiarne a lasera. 

Lákavé turistické novinky a prehľad podujatí v stánku KOCR Trenčín región predstavili aj členské oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR): OOCR región  HORNÁ NITRA – Bojnice, OOCR Trenčín a okolie a OOCR Trenčianske Teplice. Nechýbala ani prezentácia podujatí, ktoré sa budú konať počas letnej sezóny na Trenčianskom či beckovskom hrade

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…