vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

22°C

jasno

CNN vybralo 11 najkrajších destinácií Slovenska. Nechýbajú Bojnice či Trenčín

Slovensko sa môže pochváliť unikátnou recenziou. V hodnotení turistického sprievodcu renomovanej americkej stanice CNN naša krajina predbehla Česko či Rakúsko. Medzi najkrajšie lokality, ktoré by mal turista zaručene navštíviť zaradili Bojnice i krajské mesto Trenčín.

"Hoci majú ľudia často problém nájsť ho na mape, spomedzi krajín nádherných miest a majestátnych hradov je Slovensko jednou z najpozoruhodnejších európskych krajín", začína článok svetoznámeho blogu CNN travel. V ďalších riadkoch nechýba porovnanie so severozápadným a západným susedom Slovenska: "Táto skromná destinácia je oveľa pokojnejšia ako susedná Česká republika, ale pritom rovnako bohatá na architektonickú veľkoleposť. Slovensko sa tiež môže pochváliť horským regiónom, ktorý môže pokojne súperiť s Alpami. No slovenské hory sú cenovo dostupnejšie ako rakúske."

V zozname 11 najkrajších destinácií krajiny spod Tatier, podľa CNN travel, nájdete Bratislavu, Košice, Vysoké Tatry, Bojnice, Levoču, Spišský hrad, Bardejov, Trenčín, Banskú štiavnicu, Národný park Nízke Tatry a Kežmarok. Na návštevu jedného z najstarších kúpeľných miest Slovenska, Bojnice, lákajú návštevníkov na azda najväčšiu dominantu, majestátny a rozprávkový Bojnický zámok. "Vďaka nekonečným fotografickým príležitostiam sa stal zámok svätým grálom pre Instagramových nadšencov a fotografov," púta pozornosť na najmodernejšie trendy súčasnej doby. Taktiež nechýba zmienka o najstaršej zoologickej záhrade na Slovensku a tip pre cestovateľov - malebnú dedinku Čičmany v susednom Žilinskom kraji, vzdialenú autom približne 45 minút.

Pri meste Trenčín článok odkazuje na jedinečnú panorámu Trenčianskeho hradu, ktorú turistovi ponúka pohľad z Mierového námestia. Hrad sa majestnátne vypína nad očarujúcimi stavbami starého mesta. Na turistu dýchne história či lahodná vôňa kávy z kaviarne Coffee Sheep, ktorú autor článku odporúča navštíviť: "Je tu priateľská atmosféra, vynikajúca káva a terasa s nádhernými výhľadmi na hrad, čo z podniku robí miesto ideálneho odpočinku." Okrem hradu, či historického hotela Elizabeth blog nevynechal 15 kilometrov vzdialené kúpeľné mesto Trenčianske Teplice, ideálne na dlhé prechádzky či relax v liečivých prameňoch.


Zdroj: https://edition.cnn.com/travel/article/slovakia-best-places

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…