Vitajte Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Prievidza

4°C

oblačno

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Kategória: Kultúrne centrum

Prievidza, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Niekedy stačí málo, aby sa z človeka stal veľký umelec. Mnoho detských tvorivých duší, ktoré trávili každú voľnú chvíľu v kultúrnom centre Prievidze, dnes píše profesionálne dejiny svojho umeleckého života. Ste na divadlo, fotografiu či maľbu? Nemusíte hľadať svoj kúsok miesta krížom-krážom po Trenčianskom kraji. Pod jednou strechou tu nájdete z každého umeleckého rožka troška. 

Centrum všestranného umenia

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi už po desaťročia prináša kvalitnú kultúru dostupnú pre všetky vekové i záujmové kategórie. Pripravuje vlastné podujatia, poskytuje odborno-poradenskú pomoc ďalším tvorcom kultúrnych aktivít, obecným úradom a kultúrnym zariadeniam, tvorí databázy ľudových umelcov, výtvarníkov, kolektívov a jednotlivcov záujmovej umeleckej činnosti, vydáva metodické a repertoárové materiály v oblastiach:

Z malých nadšencov veľké hviezdy

A tam zďaleka jeho aktivity nekončia. Centrum je pravidelným organizátorom a spoluorganizátorom celoštátnych, krajských a regionálnych prehliadok, súťaží, festivalov a slávností. Niektoré z nich priaznivci kultúry a spoločenského života poznajú od svojich detských čias, dokonca viacerí účastníci týchto súťaží sú dnes už slávni a úspešní profesionálni umelci. Ďalej pripravuje jedinečné výstavy diel uznávaných výtvarníkov, fotografov, dizajnérov, ale vyhľadáva a otvára svoje brány i mladým a dravým umelcom, ktorí majú tiež možnosť vystavovať v priestoroch Galérie RegionArt. 

Napriek tomu, že rozvíja kultúru už vyše polstoročia, má nestarnúci dynamický kolektív ľudí so všestranným záujmom o kultúru. Pridajte sa k nim!

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Otváracie hodiny

Pondelok07:00-15:30 
Utorok07:00-15:30 
Streda07:00-15:30 
Štvrtok07:00-15:30 
Piatok07:00-15:30 
SobotaZATVORENÉ
NedeľaZATVORENÉ

Kontakt

Adresa Záhradnícka 19
971 01 Prievidza
Slovenská republika

Žijeme zdravo: Včelia alchýmia

20. 04. 2021 18:00 - 20. 04. 2021 20:00

Žijeme zdravo: Včelia alchýmia

, Slovensko


AKCIA

Viac
Výstava Pocta Pažickému

07. 04. 2021 00:00 - 10. 06. 2021 23:59

Výstava Pocta Pažickému

Myjava, Slovensko


AKCIA

Viac