Vitajte Športovo - rekreačný areál Ostrov

Trenčín - Zamarovce

16°C

slabý dážď

Športovo - rekreačný areál Ostrov

Kategória: Športovisko

Trenčín - Zamarovce, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Športovo-rekreačný areál Ostrov je obľúbenou oddychovou zónou obyvateľov Trenčína a blízkeho okolia. Len pár minút chôdze od centra mesta a ocitnete sa v pokojnom prostredí vhodnom na aktívny či pasívny šport, relax a oddych. Kľudnú atmosféru tohto trávnatého prostredia dotvára rieka Váh, ktorej ochranná hrádza vytvorila promenádu obľúbenú u chodcov, cyklistov a korčuliarov. Súčasťou ostrova sú i detské ihriská, hotel, kemping, reštaurácia, lodenica, tenisové kurty, freestylová dráha pre bikerov a športové centrum.

Pre športových nadšencov je vyhľadávaným miestom multifunkčný športový areál. Ponúka plochy pre hry ako bedminton, florbal, squash, bowling, indoor golf a stolný tenis, na Ostrove sa realizujú aj outdoorové aktivity a tréningy na zlepšenie fyzickej kondície, rôzne preteky a podujatia, teambuildingové aktivity. Po náročných športových výkonoch určite dobre padne občerstviť sa v miestnom bare, aiebo len tak posedieť s kamarátmi a zahrať si biliard či elektronické šípky. V blízkosti sa nachádza Hotel Ostrov, ktorý ponúka ubytovanie v 3 hviezdičkových izbách. Dobrým jedlom sa zasa potešíte v susednej Reštaurácii Bašta, v letnom období s možnosťou posedenia na letnej terase.

Autocamping otvára svoje priestory počas letnej sezóny a v ponuke má nenáročné ubytovanie v chatkách, alebo tu môžete zaparkovať svoj karavan či postaviť si stan. V lodenici si môžete požičať loďku a previesť sa po najdlhšej slovenskej rieke, či už sami alebo si počkať na skupinovú výletnú loď, ktorá premáva každú sobotu o 14.00 hodine. Samozrejme vodné športy môžete vykonávať len za vhodných podmienok a dostatočnej vodnej hladiny. Ak chcete zažiť niečo vzrušujúcejšie k dispozícii sú kanoe, pramice a rafty pre 6 – 8 osôb, dá sa potrénovať či zažiť plavbu v tíme na dračích lodiach či zažiť vyhliadkovú plavbu loďou. Splavovať Váh je možné od Dubnice až po Nové Mesto nad Váhom. 

Váh je i dejiskom konania slovenského i medzinárodného maratónu rýchlostných kanoistov, či obľúbeného splavu netradičných korábov s názvom „Splanekor“, aj rôznych alternatívnych a hudobných podujatí či festivalov.

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Kontakt

Adresa Na Ostrove
91105 Trenčín - Zamarovce
Slovenská republika

Poď na hrad a postav si svoj sen - Výstava PLAYMOBIL

25. 02. 2023 00:00 - 30. 09. 2023 23:59

Poď na hrad a postav si svoj sen - Výstava PLAYMOBIL

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
Výstava fotografií - Rozprávka Tatier

01. 06. 2023 00:00 - 30. 06. 2023 23:59

Výstava fotografií - Rozprávka Tatier

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

14. 06. 2023 08:00 - 18. 06. 2023 18:00

Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

Bojnice, Slovensko


AKCIA

Viac
Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

21. 06. 2023 08:00 - 25. 06. 2023 18:00

Kráľovské rozprávky na Bojnickom zámku

Bojnice, Slovensko


AKCIA

Viac