Vitajte Jazero Nováky

Nováky

2°C

polooblačno

Jazero Nováky

Kategória: Príroda

Nováky, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Jazero v Novákoch dokresľuje atmosféru mesta ako oddychová, rekreačná a športová zóna mesta, ako priamy kontrast s priemyselným komplexom mesta. Je to umelo vybudovaná ochladzovacia vodná nádrž elektrárne. Vyše päťdessiat rokov existencie sa  vodná plocha premenila aj na oázu života vodného vtáctva a slúži na prechádzky, rybárčenie a športové aktivity.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA v Novákoch patrí medzi prvé športy, ktoré sa objavili v meste. Vznik lodenice je naviazaný už na výstavbu jazera v päťdesiatych rokoch.

Až v r. 1972 sa začalo s vedením systematickejších tréningov kanoistov, vo veľmi skromných podmienkach. Vtedy boli tiež prvýkrát zorganizované tradičné preteky “Novácka 500-vka“.

Nadšenie trénerov, pretekárov a organizátorov sa začalo oplácať športovými úspechmi. V klube vtedy vyrástli mnohé osobnosti kanoistiky, ktoré presadili pevné miesto klubu medzi najúspešnejšími v Československu.

V 80.rokoch bola svojpomocne postavená súčasná lodenica s posilovňou a pádlovacím bazénom, ktorá tiež poskytla základné hygienické podmienky pre zabezpečenie tréningového procesu. sa ďalšia generácia pretekárov presadila aj na svetovej úrovni.

Pretekári postupne obsadili väčšinu disciplín a vďaka poctivému tréningu a systematickejšej práci trénerov a organizátorov sa klub dostal v roku 1999 na čelo Slovenského pohára, kde sa nám až doteraz darí obhajovať prvenstvo. Najcennejší úspech je však titul majstra Európy v kanoistickom maratóne, ktorý priniesol v sezóne 2001 z maďarského Győru Radoslav Rus.

Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky patrí oddávna k najvýznamnejším športovým organizáciám v meste, veď len od roku 1972 doniesol mestu 550 titulov majstra Slovenska alebo Československa.

www. krknovaky.sk


Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Kontakt

Adresa Nábrežná 954
97271 Nováky
Slovenská republika

Od šúpolia k umeniu

15. 07. 2020 08:00 - 31. 03. 2021 15:30

Od šúpolia k umeniu

, Slovensko


AKCIA

Viac