Vitajte Jazero Nováky

Nováky

6°C

oblačno

Jazero Nováky

Kategória: Príroda

Nováky, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Jazero v Novákoch dokresľuje atmosféru mesta ako oddychová, rekreačná a športová zóna mesta, ako priamy kontrast s priemyselným komplexom mesta. Je to umelo vybudovaná ochladzovacia vodná nádrž elektrárne. Vyše päťdessiat rokov existencie sa  vodná plocha premenila aj na oázu života vodného vtáctva a slúži na prechádzky, rybárčenie a športové aktivity.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA v Novákoch patrí medzi prvé športy, ktoré sa objavili v meste. Vznik lodenice je naviazaný už na výstavbu jazera v päťdesiatych rokoch.

Až v r. 1972 sa začalo s vedením systematickejších tréningov kanoistov, vo veľmi skromných podmienkach. Vtedy boli tiež prvýkrát zorganizované tradičné preteky “Novácka 500-vka“.

Nadšenie trénerov, pretekárov a organizátorov sa začalo oplácať športovými úspechmi. V klube vtedy vyrástli mnohé osobnosti kanoistiky, ktoré presadili pevné miesto klubu medzi najúspešnejšími v Československu.

V 80.rokoch bola svojpomocne postavená súčasná lodenica s posilovňou a pádlovacím bazénom, ktorá tiež poskytla základné hygienické podmienky pre zabezpečenie tréningového procesu. sa ďalšia generácia pretekárov presadila aj na svetovej úrovni.

Pretekári postupne obsadili väčšinu disciplín a vďaka poctivému tréningu a systematickejšej práci trénerov a organizátorov sa klub dostal v roku 1999 na čelo Slovenského pohára, kde sa nám až doteraz darí obhajovať prvenstvo. Najcennejší úspech je však titul majstra Európy v kanoistickom maratóne, ktorý priniesol v sezóne 2001 z maďarského Győru Radoslav Rus.

Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky patrí oddávna k najvýznamnejším športovým organizáciám v meste, veď len od roku 1972 doniesol mestu 550 titulov majstra Slovenska alebo Československa.

www. krknovaky.sk


Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Kontakt

Adresa Nábrežná 954
97271 Nováky
Slovenská republika

Od šúpolia k umeniu

15. 07. 2020 08:00 - 31. 03. 2021 15:30

Od šúpolia k umeniu

, Slovensko


AKCIA

Viac
Spoznajte Horné Považie

26. 09. 2020 00:00 - 30. 10. 2020 23:59

Spoznajte Horné Považie

Považská Bystrica, Slovensko


AKCIA

Viac