TOP inovácia v CR

Bencovje grunt

Múzeum tradičných remesiel v Bojniciach s názvom Bencovje grunt prvýkrát otvorilo svoje brány pre verejnosť v letnej sezóne 2020. Jedná sa o zrenovovaný 400 ročný dom, ktorý svojou atmosférou prenesie návštevníkov do minulého storočia. Domček okrem tradičnej kultúry ponúka aj originálne podujatia, maľovanie a točenie keramiky, degustáciu vín, zážitkový teambuilding, vzdelávací program pre školy, tvorivé dielne, kurzy či komunitné akcie.

výherca 2020

Prečítať viac

Dom ilúzií

Múzeum a galéria zameraná na optické ilúzie, trick-artové umenie a moderné formy zobrazovania reality. Vďaka interaktívnej expozícii je možné objavovať a poznávať, ako fungujú naše zmysly pri vnímaní optických ilúzií. Nachádzajú sa tu trick-artové maľby tematicky zamerané na bojnické legendy, meniace sa obrazy, obrazy s moaré efektom a rozšírená realita.

výherca 2019

Prečítať viac

Považský hrad

Hrad prešiel rozsiahlou rekonštrukciou v roku 2017 a to vďaka iniciatíve a zabezpečeniu „nórskych fondov“ mestom Považská Bystrica. Zastabilizoval sa, obnovili sa niektoré jeho časti a odkryli vzácne pamiatky, rozšírili sa možnosti využitia hradného nádvoria, zabudoval sa ďalekohľad. Na mieste sa organizujú kultúrne podujatia, divadelné predstavenia či koncerty.

výherca 2018

Prečítať viac

Domček na strome Tree house

Domček, ktorý sa nachádza v Trenčianskych Tepliciach, patrí k netradičným ubytovacím zariadením. Jeho filozofiou je návrat k prírode, spomalenie bežného životného štýlu a zážitková turistika. V širokom okolí je jediným ubytovacím zariadením tohto druhu.

výherca 2017

Prečítať viac

Mobilný turistický sprievodca Prievidza

Novinka v poskytovaní informácií v CR, spustená na začiatku letnej turistickej sezóny 2017. Obsahuje takmer 30 bodov záujmu nielen v meste Prievidza, ale i v okolí s uvedením kontaktných údajov, webového sídla či otváracích hodín. Súčasťou aplikácie je projekt Zlatá prievidzská cesta so 45 zastaveniami pri historických objektoch, pamätníkoch a pod. Všetky body záujmu obsahujú krátke info texty a fotografie, prípadne audio nahrávku v SJ a AJ. Súčasťou aplikácie sú aj mapy, GPS navigácie a informácie formou QR kódov. Aplikácia je po stiahnutí funkčná aj v off-line režime a je kompletne prístupná v SJ i AJ.

výherca 2017