vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

10°C

oblačno

Váh ako cyklistická tepna

Na Slovensku každý rok pribudnú ďalšie kilometre bezpečných cyklistických ciest. V Trenčianskom kraji patrí medzi najdôležitejšie spojnice Vážska cyklomagistrála, ktorá postupne vyrastá popri rieke Váh. Viaceré mestá a obce sa na ňu postupne napájajú. Na Považí tak vzniká zaujímavá cyklistická sieť, v rámci ktorej si na svoje prídu rodiny s deťmi, ale aj športovci, ktorí uprednostňujú dlhšie trasy.

Zo samotného Trenčína sa v súčasnosti na bicykli dostanete prakticky až na hranicu kraja v Hornej Strede. Dve zrealizované etapy Vážskej cyklomagistrály majú približne 35 kilometrov a vedú aj okolo Beckovského hradu. Ďalšou cyklotrasou sa z centra krajského mesta popri Váhu dostanete do Nemšovej, pričom jednu zo zastávok si môžete spraviť pod kláštorom v Skalke nad Váhom. Tieto dve významné komunikácie čoskoro spojí cyklochodník, ktorý stavia mesto Trenčín za pomoci eurofondov. „Nová cyklotrasa v dĺžke vyše 2,6 km bude súčasťou konceptu rozvoja cyklistickej dopravy v Trenčíne, ktorá prepojí mestské časti s nadradeným cyklistickým systémom Vážskej cyklotrasy. Na začiatku povedie čiastočne po miestnej komunikácii a následne prejde na hrádzu. Pod starým cestným mostom prejde do novej cyklistickej cestičky popri Váhu a končiť bude pri starom železničnom moste,“ informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Mnoho cyklistov čaká aj na prepojenie Trenčína s Dubnicou nad Váhom. Tento úsek Vážskej cyklotrasy má už vydané právoplatné stavebné povolenie. „Aktuálne so zástupcami ministerstva dopravy komunikujeme o možnosti financovať tento úsek z Plánu obnovy. Súčasne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Nakoľko tieto procesy nevieme ovplyvniť, je pomerne zložité definovať začiatok realizácie,“ uviedla hovorkyňa trenčianskej župy Lenka Kukučková.

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…