vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-5°C

polooblačno

V Trenčíne sa stretli odborníci na cestovný ruch

Počas 3-dňového podujatia (10. - 12.11.2017) sa v Trenčíne stretlo množstvo odborníkov na cestovný ruch. Hotel Elizabeth privítal účastníkov Jesenného stretnutia členov Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA). 

SACKA organizuje pravidelné stretnutia svojich členov a odborníkov v danej oblasti, aby prediskutovali najnovšie legislatívne zmeny či trendy, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú činnosť cestovných kancelárií (CK) a cestovných agentúr (CA). Stretnutia sa konajú dvakrát ročne, vždy na inom mieste. Pri príležitosti konania tohtoročného semináru v Trenčíne, prezident asociácie Ing. Stanislav Macko pozval zástupcov krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, aby predstavili návštevníkom Trenčiansky kraj a tiež činnosť KOCR Trenčín región. 

Pozvanie s radosťou prijal predseda Mgr. Juraj Gerlici a výkonná riaditeľka PhDr. Eva Frývaldská. Predseda KOCR predstavil tri hlavné osi činnosti organizácie, ktorými sú pravidelne vydávaný dvojmesačník Trenčín región, rovnomenný internetový portál a každoročnú prezentáciu regiónu na veľtrhoch cestovného ruchu na Slovensku i v zahraničí. Turistický potenciál, marketingové aktivity i celoročnú činnosť organizácie predstavila výkonná riaditeľka vo svojej prezentácií. 

"Veľmi nás potešila možnosť predstaviť nielen činnosť našej organizácie ale aj celý Trenčiansky kraj a jeho možnosti pre turizmus pred odborným publikom, akým sú práve zástupcovia cestovných kancelárií a agentúr. Verím, že sme náš región predstavili ako miesto bohaté na prírodné krásy, kultúrne dedičstvo a miesto s množstvom zaujímavých podujatí," uviedol Mgr. Juraj Gerlici, predseda KOCR Trenčín región.

Stretnutia sa zúčastnilo 117 zástupcov cestovných agentúr a kancelárií a odborných prednášajúcich z celého Slovenska i zahraničia. Počas troch dní absolvovali okrem seminárov aj prehliadku Trenčianskeho hradu s dobovou večerou a v rámci návštevy kúpeľov Trenčianske Teplice spoznali legendárny Hammam i jedinečné termálne kúpalisko Zelená žaba. 


Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…