vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

4°C

oblačno

BIKEFEST v Kálnici

Posledný májový a mimoriadne slnečný víkend sa niesol v cyklistickom duchu. V dňoch 27. – 29. mája sa v DEMA bikeparku Kálnica už po 6. krát stretli stovky cyklistických nadšencov vo všetkých vekových kategóriách. V súťažiach sa stretli skúsení pretekári, nadšení amatéri, ale aj najmenší pretekári nie len zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín.

 

            Areál bikeparku disponuje množstvom špeciálnych tratí prispôsobených jednotlivým súťažným disciplínam, ktoré sa v rámci pretekov uskutočnili. Disciplíny ako Pumptrack, XC Eliminator, Enduro, XC Výšľap, Slopstyle, Airbag, Dual Slalom, Downhill a Maratón sa počas víkendu uskutočnili vo viacerých kategóriách a priniesli aj svojich víťazov. Najmenší cyklisti si zmerali sily v cyklosúbojoch v Detskej zóne Kenzel.

 

Jedinečným sobotným podujatím svetového formátu bola extrémna show Garmin slopstyle FMB World Tour, na ktorej sa okrem slovenských jazdcov zúčastnili aj jazdci z Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Slovinska, ale aj Ruska. Súťažiaci predviedli show plnú adrenalínu, vysokých skokov a figúr vo vzduchu. V nedeľu sa uskutočnil každoročne obľúbený Kellys Bikefest maratón, ktorý prilákal veľké množstvo účastníkov. Pretekári si mohli vybrať z troch okruhov - 49km, 23km a 6km dlhý rodinný okruh vhodný pre deti. Tento rok sa maratónu zúčastnili aj nepočujúci profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich. Okrem štandardných kategórií mali po prvý krát možnosť štartovať aj pretekári na elektrobicykloch. Tí najrýchlejší pretekári na veľkom a strednom okruhu boli  korunovaní za kráľa kálnického lesa.

 

V rámci festivalu sa tiež konalo mnoho sprievodných podujatí a bohatý hudobný program. Počas celých 3 dní mohli návštevníci testovať približne 400 bicyklov. V areáli sa nachádzala aj vystavovateľská zóna, kde tematicky zainteresovaní vystavovatelia prezentovali svoje produkty. Spolu s vystavovateľmi sa so svojim stánkom prezentovala aj krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región, kde mohli návštevníci získať nie len zaujímavé informácie o Trenčianskom kraji, ale mohli sa aj zapojiť do súťaže o pekné ceny .

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…