vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

17°C

dážď

Poď na Túru v Trenčianskych Tepliciach!

Hoci súčasná doba nie je priaznivá k cestovaniu a návšteve iných krajov na Slovensku či v zahraničí, čas môžete produktívne a aktívne stráviť aj v Trenčianskom kraji! Iniciatíva s názvom „Poď na Túru 2021“, ktorá bude trvať od 8.4 do 31.10. 2021 vznikla na podnet nadšencov z Trenčianskych Teplíc. Tí v prvej fáze projektu pozývajú nadšencov prírody zúčastniť sa turistickej súťaže, ktorá osloví malých i veľkých.

Cieľom projektu je oživiť cestovných ruch po pandémii zdravou, súťažnou a aktívnou formou využitia voľného času. „Idea projektu Poď na Túru 2021 a jeho prvý ročník je akýmsi prirodzeným pokračovaním aktivít na stránke Trenčianske Teplice Aktuálne. Spoločným znakom podujatia je číslo sedem - 7 mesiacov, 7 vyhliadok, 7 cien, všetko po zdolaní a preposlaní 7 selfíčiek s každou inštalovanou turistickou značkou na adresu podnaturu@gmail.com,“ ozrejmil tvorca projektu Roman Krištof.

K 7 spomínaným vyhliadkam, pri ktorých sa budú môcť návštevníci odfotiť, patria tieto lokality: Jeleň, Čvirigovec, Omšenská baba, Biela skala, Klepáč, Kamenné vráta a Baske. Všetky sa nachádzajú v okolí Trenčianskych Teplíc a patria k obľúbeným turistickým lokalitám. Pri ich návšteve nielen utužíte nielen svojho súťaživého ducha, ale doprajete si aj zdravý oddych a čerstvý vzduch, ktorý ocenia ako malí, tak aj veľkí turisti.

Viac aktuálnych informácii o súťaži a celkom projekte sa dozviete na facebook stránke TU

V Trenčíne, 1.4.2021

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…