vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-1°C

slabé sneženie

Café Sládkovič patrí medzi najlepšie kaviarne na Slovensku

Milujete kávu a radi objavujete nové, inšpiratívne miesta, kde si môžete dopriať šálku tohto životabudiča? My v Trenčíne jedno také, priam hipsterské, miesto máme! 

Z takmer stovky slovenských kaviarní sa trenčianska kaviarnička, Café Sládkovič, nachádzajúca sa priamo v historickom centre mesta, umiestnila medzi tými NAJ. Rozhodli o tom kávičkári svojimi odporúčaniami v aplikácií Foursquare, ktorá umožňuje vyhľadávať a hodnotiť navštívené miesta a podniky po celom svete. Táto aplikácia je veľmi obľúbená u domácich i zahraničných cestovateľov. Vďaka recenziám má turista k dispozícii prehľad odporúčaných zariadení v meste, ktoré práve navštívil.

Práve vďaka týmto hodnoteniam sa kaviareň inšpirovaná našim slávnym básnikom, Andrejom Sládkovičom, umiestnila na krásnom druhom mieste  s rozdielom iba jednej desatiny bodu od prvej priečky. V hodnoteniach užívateľov naplno bodovala trnavská kaviareň Thalmeiner a tretie miesto obsadila kaviareň v Bratislave s názvom Brew Bar Café.

Okrem výbornej kávy návštevníci odporúčali v Café Sládkovič ochutnať jedinečné limonády či chutné raw koláče. Kaviareň je tiež povestná hudobnými i cestovateľskými večermi, organizovaním inšpiratívnych prednášok a výstav. Toto všetko dopĺňa dizajnový interiér a citáty zo Sládkovičových básni, čo spolu dotvára jedinečnú atmosféru.

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…


Kontakt

Adresa Mierové námestie 33
911 01 Trenčín
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie