vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

11°C

oblačno

Jar v Trenčianskom kraji bez kultúrnych podujatí

Od 9. marca 2020 sú v platnosti opatrenia proti možnému šíreniu koronavírusu, ktoré sa dotkli aj tvorby a usporadúvania kultúrnych podujatí nielen na území Trenčianskeho kraja. Počas 2 týždňoch sa zrušili či presunuli desiatky prednášok, koncertov, predstavení a iných podujatí s vyšším počtom účastníkov. Vzhľadom na súčasnú situáciu nie je isté, kedy sa do našich ulíc opäť vráti kultúra a možnosť hromadných stretnutí na verejnosti.

Mesto, občianske združenia, jednotlivci, ale aj oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR) sa snažia nájsť, ak je to možné, náhradné termíny na plánované podujatia. Nie vždy je to však možné. Ako informovala Anna Kardošová, výkonná riaditeľka OOCR Horné Považie, v Považskej Bystrici sú zrušené všetky kultúrne aj športové podujatia, pričom zatiaľ nie je možné povedať, ktoré z nich sa len presúvajú na iný dátum a ktoré sa tento rok neuskutočnia vôbec.

„Na základe situácie so šírením ochorenia COVID-19 sme boli nútení pristúpiť k odloženiu termínov zatiaľ k dvom plánovaným podujatiam. Prvým je slávnostné otvorenie Letnej turistickej sezóny 2020 v regióne horná Nitra. Podujatie bolo plánované v termíne 1.-2.5.2020 a po prvýkrát malo trvať dva dni, na ktoré bol plánovaný aj kultúrny, hudobný a zábavný program a tlačová konferencia. Otvorenie sezóny je jedným z kľúčových podujatí v Bojniciach s vysokou návštevnosťou Druhým zatiaľ preloženým podujatím je Vínny festival s plánovaným termínom konania 25.4.2020. Podujatia sú zatiaľ len odložené na neurčito a na základe vývoja situácie bude prehodnotený ich termín,“ komentovala momentálnu situáciu výkonná riaditeľka OOCR Región horná Nitra-Bojnice Andrea Malátová.

S informáciami o podujatiach sa pridávajú aj zástupcovia OOCR Trenčianske Teplice a OOCR Trenčín a okolie, ktorí informujú, že podujatia v mesiaci marec a apríl sa neuskutočnia. V Trenčianskych Tepliciach sa zrušilo tradičné podujatie Literárna jar, ktoré malo prebiehať od 5. marca až do júna. Uskutočnil sa len jej samotný začiatok – otvorenie s Borisom Filanom. Rovnako slávnostné odovzdávanie ceny Karla Čapka bude tento rok prebiehať v pozmenenom dátume a to buď v októbri alebo novembri.

Dátum najbližšieho podujatia je v tejto chvíli 10. máj 2020 kedy sa uskutoční 4. ročník Behu oslobodenia v Kálnici. O osude ďalších podujatí bude reč až v priebehu apríla a mája na základe aktuálneho diania a dostupných informácií.

V Trenčíne 24.3.2020

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…