vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

17°C

oblačno

Ocenenia TOP v cestovnom ruchu si prevzali víťazi

Už tretí rok udeľuje krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región ocenenie najlepšiemu ubytovaciemu zariadeniu, významnej osobnosti, zaujímavej inovácií a produktu, ale aj zariadeniu pre ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP) a gastro prevádzke. Ocenenie TOP v cestovnom ruchu (CR) za rok 2019 sa aj tentokrát odovzdávalo na Medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2020 počas slávnostného otvorenia vystavovateľského priestoru KOCR Trenčín región v bratislavskej Inchebe.

O víťazovi v kategórii TOP gastro 2019 rozhodovala široká verejnosť prostredníctvom nominácie jednotlivých subjektov a následným hlasovaním. Tohtoročným víťazom spomedzi 46 nominovaných je zmrzlináreň a kaviareň VELICE v Novej Dubnici, ktorá funguje už od roku 2016 a ponúka kvalitné domáce zmrzliny a zmrzlinové torty, kávu alebo nevšedné Panotino – zapečenú zmrzlinu v brioške. Ako hovorí samotná majiteľka, Dominika Migaľová  víťazstvo nečakali a o to viac sa budú usilovať o nové zmrzliny a vylepšenie doterajších receptúr ponúkaných produktov.

 Cestovný ruch plný unikátov

O víťazoch v kategóriách TOP ubytovacie zariadenie, TOP inovácia CR, TOP produkt CR, osobnosť CR, zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých rozhodla odborná porota zložená zo zástupcov oblastných organizácií cestovného ruchu a KOCR.

V kategórii TOP ubytovacie zariadenie 2019 sa porota rozhodla udeliť cenu Regent Club Vila Tereza v Trenčianskych Tepliciach, ktorá sa po dlhotrvajúcej rekonštrukcii môže pýšiť neobyčajným exteriérom a luxusným interiérom. Osobnosťou CR v roku 2019 sa stal Ladislav Janech z Považskej Teplej, ktorý v podkroví svojho rodinného domu zariadil súkromné múzeum prístupné širokej verejnosti, školám i zahraničným turistom. „V 4 izbách, ktoré sú v podkroví, sa nachádza okolo 10 000 ks predmetov rôznej hodnoty. Záujem o prehliadku majú aj turisti z Poľska, Španielska, Ameriky, Afriky, Kanady či Ruska. Podľa knihy návštev nás navštívilo už viac ako 10 300 návštevníkov z celého sveta,“ doplnil Janech.

BikeFest v Kálnici dostal ocenenie ako TOP turistický produkt 2019, nakoľko sa jedná o jedinečný cyklistický festival, ktorý sa zaradil do európskej a svetovej špičky. Na 9. ročníku festivalu sa zúčastnilo viac ako 2000 pretekárov a na podujatie prišlo cez 20 000 návštevníkov.

Trenčiansky kraj je krajom inovácií

Za najlepšiu inováciu za rok 2019 ohodnotila odborná porota Dom ilúzií v Bojniciach. Jedná sa o vizuálnu atrakciu, ktorá je múzeom a galériou zároveň. Zameraná je na optické ilúzie, trick-artové umenie a moderné formy zobrazovania reality. Hoci brány pre verejnosť otvorili len v roku 2019, už teraz si našli stabilnú základňu návštevníkov.

Víťazstvo v kategórii zariadenie prístupné pre ŤZP 2019 získali Kúpele Nimnica, vďaka takmer 100% bezbariérovosti. „Už teraz máme v areáli kúpeľov vytipované miesta, ktoré chceme do budúcna viac sprístupniť pre ŤZP. Na bezbariérovosti pracujeme viac ako 10 rokov a chceme, aby toto miesto bolo pre návštevníkov skutočne 100% prístupné,“ doplnil podpredseda predstavenstva Kúpeľov Nimnica, Miloš Michalec.

„Som veľmi rád, že sme tento rok opäť mohli oceniť tých najlepších v cestovnom ruchu a to počas výstavy ITF Slovakiatour 2020. Cestovný ruch sa v Trenčianskom kraji výrazne každým rokom rozvíja a je citeľné, že ponúkané služby a produkty sú stále na vyššej a vyššej úrovni. Výber víťazov je tak zakaždým o niečo ťažšou úlohou nielen pre odbornú porotu, ale aj pre verejnosť,“ uzavrel predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

 Text: MT

V Trenčíne 24.1.2020

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…