Vitajte Kúpele Nimnica

Nimnica

3°C

slabý dážď

Kúpele Nimnica

Kategória: Kúpele

Nimnica, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Najmladšie slovenské kúpele v bezprostrednej blízkosti Nosickej priehrady...

CHARAKTERISTIKA

Liečebné domy rozmiestnené v kúpeľnom lesoparku sú situované na výbežku Javorníkov zasahujúceho do vodnej nádrže Priehrada mládeže. Budova Balneoterapie poskytuje klientom a návštevníkom stravovanie, zdravotnícke služby aj kongresovú sálu. Po overení zdravotnej prospešnosti sa vody začali využívať na liečenie dýchacieho a zažívacieho ústrojenstva. Dnes je kúpeľný program rozšírený o liečbu ďalších chorôb. Minerálna voda obsahuje draslík, horčík, chlór, jód, sodík, vápnik, železo a tiež voľný oxid uhličitý. Voda sa využíva na pitnú aj inhalačnú liečbu, ale aj na vaňové uhličité kúpele, ktoré prinášajú úľavu od bolesti a zlepšujú zdravotný stav pacientov. Ambulantnou kúpeľnou liečbou detí sa eliminujú netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové choroby, ochorenia pohybového ústrojenstva. Dospelí navštevujú kúpele tiež s onkologickými chorobami, poruchami obehového i tráviaceho ústrojenstva, s poruchami látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou a liečia sa tu aj ženské choroby.

LEGENDA/POVESŤ

Pri hĺbení základovej jamy priehradného múru sa v r. 1953 pod úrovňou hladiny Váhu objavila podozrivá voda, ktorá bola čistá, no trochu slaná a šumela. Pri hydrogeologickom prieskume sa vo viacerých vrtoch zachytila uhličitá voda s vysokou koncentráciou látok. To vzbudilo pozornosť, a keď sa v niektorých prípadoch u pracovníkov Priehrady mládeže prejavili aj pozitívne zdravotné účinky, bleskurýchle sa rozšírila zvesť o liečivosti týchto vôd.

NÁŠ TIP

Soľná jaskyňa: Špecifická mikroklíma soľnej jaskyne pomáha pri liečbe horných a dolných dýchacích ciest (zápaly hrdla a prínosových dutín, chronická nádcha), zníženej činnosti štítnej žľazy, ochorení zažívacieho traktu, dermatologických ochorení (kožné alergie, psoriáza, atopický ekzém), neurózy, stresu a vyčerpanosti, alergií, astmy. Príjemnú atmosféru jaskyne počas 45-minútového pobytu dotvára relaxačná hudba i svetelné efekty.

TURISTICKÉ CIELE

V blízkom meste Púchov sa nachádzajú archeologické múzeum a múzeum kolies, v Považskej Bystrici zrúcaniny Považského hradu. Lednické Rovne južným smerom od kúpeľov sú známe sklárskou výrobou. Južnejšie sa nachádza Trenčín so stredovekým hradom. Približne 25 km severne od kúpeľov je mesto Žilina, mestská pamiatková rezervácia s viacerými múzeami.

PRÍRODA

Lesy Javorníkov a Strážovských vrchov. Vodná nádrž priehrady, cca 12 km dlhá a 1 km široká, je rekreačnou oblasťou s možnosťou plavby výletnou loďou po priehrade, vodných športov, je rajom rýb a vodných vtákov, ktoré sa dajú sledovať z priehradného múru. Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov je ideálna pre milovníkov turistiky a cykloturistiky – ponúka nenáročné vychádzky okolitými lesmi s nádhernými vyhliadkami do okolia.

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Otváracie hodiny

Pondelok17:00-21:30 
Utorok00:00-20:00 
Streda15:00-21:30 
Štvrtok15:00-21:30 
Piatok15:00-21:30 
Sobota10:00-21:30 
Nedeľa10:00-21:30 

Kontakt

Adresa Nimnica
020 71 Nimnica
Slovenská republika

Výstava Pocta Pažickému

07. 04. 2021 00:00 - 10. 06. 2021 23:59

Výstava Pocta Pažickému

Myjava, Slovensko


AKCIA

Viac
Žijeme zdravo: Včelia alchýmia

20. 04. 2021 18:00 - 20. 04. 2021 20:00

Žijeme zdravo: Včelia alchýmia

, Slovensko


AKCIA

Viac