Vitajte Kúpele Nimnica

Nimnica

20°C

polooblačno

Kúpele Nimnica

Kategória: Kúpele

Nimnica, Slovensko


Zatiaľ nehodnotené

Najmladšie slovenské kúpele v bezprostrednej blízkosti Nosickej priehrady...

CHARAKTERISTIKA

Liečebné domy rozmiestnené v kúpeľnom lesoparku sú situované na výbežku Javorníkov zasahujúceho do vodnej nádrže Priehrada mládeže. Budova Balneoterapie poskytuje klientom a návštevníkom stravovanie, zdravotnícke služby aj kongresovú sálu. Po overení zdravotnej prospešnosti sa vody začali využívať na liečenie dýchacieho a zažívacieho ústrojenstva. Dnes je kúpeľný program rozšírený o liečbu ďalších chorôb. Minerálna voda obsahuje draslík, horčík, chlór, jód, sodík, vápnik, železo a tiež voľný oxid uhličitý. Voda sa využíva na pitnú aj inhalačnú liečbu, ale aj na vaňové uhličité kúpele, ktoré prinášajú úľavu od bolesti a zlepšujú zdravotný stav pacientov. Ambulantnou kúpeľnou liečbou detí sa eliminujú netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové choroby, ochorenia pohybového ústrojenstva. Dospelí navštevujú kúpele tiež s onkologickými chorobami, poruchami obehového i tráviaceho ústrojenstva, s poruchami látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou a liečia sa tu aj ženské choroby.

LEGENDA/POVESŤ

Pri hĺbení základovej jamy priehradného múru sa v r. 1953 pod úrovňou hladiny Váhu objavila podozrivá voda, ktorá bola čistá, no trochu slaná a šumela. Pri hydrogeologickom prieskume sa vo viacerých vrtoch zachytila uhličitá voda s vysokou koncentráciou látok. To vzbudilo pozornosť, a keď sa v niektorých prípadoch u pracovníkov Priehrady mládeže prejavili aj pozitívne zdravotné účinky, bleskurýchle sa rozšírila zvesť o liečivosti týchto vôd.

NÁŠ TIP

Soľná jaskyňa: Špecifická mikroklíma soľnej jaskyne pomáha pri liečbe horných a dolných dýchacích ciest (zápaly hrdla a prínosových dutín, chronická nádcha), zníženej činnosti štítnej žľazy, ochorení zažívacieho traktu, dermatologických ochorení (kožné alergie, psoriáza, atopický ekzém), neurózy, stresu a vyčerpanosti, alergií, astmy. Príjemnú atmosféru jaskyne počas 45-minútového pobytu dotvára relaxačná hudba i svetelné efekty.

TURISTICKÉ CIELE

V blízkom meste Púchov sa nachádzajú archeologické múzeum a múzeum kolies, v Považskej Bystrici zrúcaniny Považského hradu. Lednické Rovne južným smerom od kúpeľov sú známe sklárskou výrobou. Južnejšie sa nachádza Trenčín so stredovekým hradom. Približne 25 km severne od kúpeľov je mesto Žilina, mestská pamiatková rezervácia s viacerými múzeami.

PRÍRODA

Lesy Javorníkov a Strážovských vrchov. Vodná nádrž priehrady, cca 12 km dlhá a 1 km široká, je rekreačnou oblasťou s možnosťou plavby výletnou loďou po priehrade, vodných športov, je rajom rýb a vodných vtákov, ktoré sa dajú sledovať z priehradného múru. Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov je ideálna pre milovníkov turistiky a cykloturistiky – ponúka nenáročné vychádzky okolitými lesmi s nádhernými vyhliadkami do okolia.

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie

Otváracie hodiny

Pondelok17:00-21:30 
Utorok00:00-20:00 
Streda15:00-21:30 
Štvrtok15:00-21:30 
Piatok15:00-21:30 
Sobota10:00-21:30 
Nedeľa10:00-21:30 

Kontakt

Adresa Nimnica
020 71 Nimnica
Slovenská republika

Poď na hrad a postav si svoj sen - Výstava PLAYMOBIL

25. 02. 2023 00:00 - 30. 09. 2023 23:59

Poď na hrad a postav si svoj sen - Výstava PLAYMOBIL

Trenčín, Slovensko


AKCIA

Viac
Výstava ČVÍKOTÁRI

23. 08. 2023 00:00 - 12. 11. 2023 23:59

Výstava ČVÍKOTÁRI

Dubnica nad Váhom, Slovensko


AKCIA

Viac