vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

19°C

oblačno

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam stráviť noc v objatí prírody a to priamo v korunách stromov.

Domček na strome, tzv. Treehouse, je ďalšou z možností ubytovania v Trenčianskych Tepliciach vhodnou pre rodiny s deťmi, ktoré chcú zažiť dobrodružstvo v lese, ako aj pre páry túžiace po romantickej noci strávenej na nezvyčajnom mieste. Domček stojí na troch pevných bukoch a je situovaný v lese v tesnej blízkosti kúpeľného parku.

Tento nezvyčajný príbytok bol slávnostne otvorený dňa 18. augusta 2017. Pásku spoločne prestrihli primátor mesta Štefan Škultéty a investor Marián Pavlík. „Mesto Trenčianske Teplice víta záujem investora otvoriť v Tepliciach takúto formu ubytovania, ktorá je jedinečná v celom našom regióne. Z tohto dôvodu sme mu boli vo všetkých ohľadoch nápomocní. Myslím si, že toto dielo sa podarilo a ja chcem srdečne pozvať všetkých na jeho vyskúšanie,“ vyjadril spokojnosť primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty

Treehouse je vkusne a útulne zariadený a ponúka prenocovanie až 4 osobám. V domčeku sa nachádza jedna manželská a jedna dvojposchodová posteľ. Okrem komfortného vybavenia dom ponúka aj priestrannú terasu s dreveným sedením a samostatné sociálne zariadenie. Výnimočné je aj podávanie raňajok, ktoré si návštevník nájde v piknikovom koši a pomocou lana ich vytiahne priamo na terasu. Obsah raňajkového košíka budú pritom tvoriť primárne potraviny od lokálnych výrobcov. Sezóna prevádzky domčeka je oficiálne stanovená od 1. mája do 31. októbra, no podľa slov prevádzkovateľa, všetko závisí od počasia. 

"Veľmi ma teší, že náš kraj nezaostáva v nových trendoch a môže sa tak pochváliť s takouto nevšednou atrakciou. Aj vďaka takýmto nápadom je jedno z našich najkrajších kúpeľných miest ešte o niečo atraktívnejšie," uviedla výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…