Trenčín

25°C

jasno

Kristína Mičová: Éter naplním po okraj svojou prítomnosťou

15. 05. 2021 - 26. 06. 2021

Dátum a čas

Sobota 15. Máj 2021 -
Sobota 26. Jún 2021, každý deň

Miesto

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne
Palackého 27
911 01 Trenčín
Slovenská republika

Kristína Mičová: Éter naplním po okraj svojou prítomnosťou
Kristína Mičová: Éter naplním po okraj svojou prítomnosťou

Kristína Mičová: Éter naplním po okraj svojou prítomnosťou

Srdečne vás pozývame na výstavu Kristíny Mičovej. Jej tvorba je prirodzene plynúcim procesom, spôsobom subjektívneho kontaktu vnútorného sveta s vonkajším. Vyznačuje sa širším spektrom prístupov a využitých médií. Napriek tomu, že študovala maľbu, významné miesto u nej má aj kresba, fotografia, text a autorský text. V autorkinom portfóliu nachádzame ucelené koncepčné série, autorské knihy, zapojenie drobných objektov, textu a prirodzeného osvetlenia.Kľúčovým predmetom záujmu je miesto, ,,krajino-priestor“. Kristína píše, že pýtaním sa „Kde a kedy som?“ reaguje na otázku bytia a prítomnosti, spomienky a kreatívneho procesu. V jej tvorbe nachádzame aj úvahy nad otázkami typu: ,,Aké sú veci? Ako vonia kameň?“ Pre bytostné stotožnenie sa s miestom je dôležitý empirický poznatok a jeho výtvarné spracovanie vytvárajúce príbeh bez klasickej narácie.

Obraz sveta, ktorý nám Kristína sprostredkováva, je vizuálnou a textovou transformáciou jej priamej skúsenosti. Proces tvorby je stotožnený s percepciou zažívanej reality. Na prvý pohľad je evidentná pozorná a hĺbavá empirická percepcia, avšak prebieha na pozadí emocionálneho a intelektuálneho skúmania. Subtílne objavy a súkromné príbehy odohrávajúce sa medzi autorkou a krajinou (alebo inou vnímanou skutočnosťou) majú výraznú vnútornú intenzitu. Pozadie súkromného skúmania zmyslovo vnímateľnej reality tvoria úvahy o čase, bytí, o podstate vecí a javov v premenlivom časopriestore prírodného a ľudského sveta.

Slovná formulácia, teda autorský text je v tvorbe kľúčový. Nie je len slovným sprievodcom vizuálneho ale jeho spolutvorcom. Text je prítomný aj tam, kde na prvý pohľad absentuje, vo forme vizuálnej poézie. Výstava je dostupná od 15.5. do 26.6.2021 a to v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Kontakt

Adresa Palackého 27
911 01 Trenčín
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie