vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

18°C

miestami oblačno

Trenčín región priniesol na konferenciu SK8 aj malú "ochutnávku" nášho kraja

V utorok 21. mája 2024 sa v unikátnom prostredí, priamo na Dunaji v Bratislave, konala konferencia Z Európy do regiónov, organizovaná pod záštitou združenia Samosprávne kraje Slovenska (SK8). Nosnou témou celého podujatia bola otázka, ako sa regióny naprieč Slovenskom dokážu ešte viac priblížiť k moderným európskym regiónom.

V rámci jednotlivých panelov sa na konferencii diskutovali viaceré témy týkajúce sa podpory regionálneho rozvoja. Nechýbala ani panelová diskusia venovaná špecificky cestovnému ruchu, ktorej sa zúčastnil aj minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi. Hoci sa konferencia konala v Bratislave, návštevníci mali možnosť "nahliadnuť" do každého z ôsmych krajov Slovenska.

Prezentačný priestor Trenčianskeho kraja ponúkol návštevníkom možnosť objavovať historické pamiatky, prírodné krásy i kultúrne poklady regiónu. Vďaka angažovanosti Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Trenčianske Teplice sa však do Bratislavy dostal aj kúsok z unikátov, čo náš kraj ponúka z oblasti gastronómie. Pozornosti rozhodne neunikli medzinárodne ocenené remeselné giny z Likérky v Trenčianskych Tepliciach, medzi ktorými vynikal najmä 0% nealkoholický gin či prvý slovenský farebný gin TOISON. Čestné prezentačné miesto v stánku zaujalo aj remeselné kúpeľné pivo s liečivou vodou z Trenčianskych Teplíc či syrové lahôdky z vychýrenej Bánoveckej mliekarne. "Čerešničkou na torte" boli chutné ovocné rolky z ovocnej muštárne Farmárik-ovo v Bolešove, neďaleko Dubnice nad Váhom.


LS, 22.5.24

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…