vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

28°C

jasno

Zmena perspektívy na kempovanie – v našom kraji vyrástol jedinečný Glamping Resort!

Možno ste sa už o ňom dopočuli. Viete však o čo ide? Glamping je novým trendom vo svete a v posledných rokoch mu rozhodne ide karta čoraz viac. Nový koncept úplne mení pohľad na kempovanie. To sa už automaticky nemusí rovnať len spánku na tvrdej karimatke, drkotajúcim zubom počas noci či zápaseniu s chýbajúcimi sociálnymi zariadeniami, ako mnohí argumentujú.

Názov „glamping“ je odvodený od anglických slov „glamorous“ a „camping“, v doslovnom preklade – luxusné kempovanie. Jedno takéto glampingové zariadenie vyrástlo aj v Trenčianskom kraji, v Kamenci pod Vtáčnikom. Zakladateľ Glamping Resortu, pán Miroslav Pavec, nám prezradil, čo všetko ukrýva a aký je jeho príbeh: „Po prvý raz som sa stretol s konceptom Glampingu v zahraničí. Myšlienka ma veľmi zaujala a po tom, čo som na vlastnej koži zažil takýto pobyt, som vedel, že to je presne to, čo chcem vytvoriť aj tu u nás. Odvtedy som sa tej myšlienky nepustil."

Už pri príchode vás na prvý pohľad očarí niekoľko futuristických bielych kupol. Až sa vám nechce veriť, že sa nachádzate len kúsok za nenápadnou obcou neďaleko pohoria Vtáčnik, na Slovensku a vôbec, na tejto planéte. Bielych stanov napočítate presne 10, z toho 5 už plnohodnotne víta svojich návštevníkov. „Areál prioritne ponúka zážitkové ubytovanie a je to niečo iné, na čo sú ľudia zvyknutí. Otvorení sme od augusta minulého roku (2023) a odvtedy až doposiaľ fungujeme bez prestávky,“ objasnil nám majiteľ Glamping Resortu. To dokazovala aj plná vyťaženosť všetkých stanov rezortu počas našej návštevy. „Ubytovanie je celoročné, to znamená aj počas dnešných mrazov tu ľudia vedia prenocovať. Teplotu stanov regulujeme podľa potrieb klientov,“ doplnil Pavec. 

Vo vnútri nájdete prakticky všetko čo potrebujete pre komfortný pobyt. „Zážitok z kempovania je zachovaný a zároveň ponúka to, na čo je človek z 21. storočia z domu zvyknutý. Každý stan je vybavený samostatnou plnohodnotnou kúpeľňou, sociálnym zariadením aj kuchynskou časťou, kde je priestor na ľahké prípravy jedál, uvarenie si kávy či čaju,“ uviedol Pavec.

To, na čom si podľa slov majiteľa v Glamping Resorte zakladajú, je zabezpečenie úplného súkromia pre všetkých návštevníkov. Každý zo stanov má v areáli vlastný, oddelený priestor spolu s vírivkou a grilom. Na otázku ohľadom rozširovania areálu odpovedal jednoznačne: „Chceme, aby si Glamping zachoval to čaro, ktoré momentálne má, preto nad rozšírením kapacity zariadenia nepremýšľame. Zveľaďovať ho však určite plánujeme aj naďalej.“

Glamping resort je vďaka svojej polohe skvelým miestom na prenocovanie aj pri objavovaní hornonitrianskej prírody. Pohorie Vtáčnik, mnoho turistických trás či neďaleká horolezecká oblasť Hrádok robia tento región atraktívnym pre cestovný ruch. „Teší nás, že v našom kraji vyrástlo zariadenie, ktoré prináša nové a inovatívne riešenia v cestovnom ruchu. Pre región hornej Nitry to znamená príležitosť pretaviť svoj veľký potenciál v cestovnom ruchu a prilákať ešte väčší počet návštevníkov,“ dodal na záver predseda krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región, Juraj Gerlici.

FOTO: Glamping resort

TEXT: LS 

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…