vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

25°C

miestami oblačno

Poznáš Trenčiansky kraj?

Pamiatky, kultúra, šport, príroda alebo relax? Spojili sme príjemné s užitočným. Využi voľný čas na získavanie nových vedomostí. Pošli správne odpovede na 4 jednoduché otázky a možno vyžrebujeme práve teba.

Tentokrát je pre víťaza pripravený turistický sprievodca, ktorý mapuje atraktivity cestovného ruchu trenčianskeho regiónu od A po Z.

Správne odpovede posielaj, očíslované podľa poradia otázok, na e-mailovú adresu: info@trencinregion.sk

Zo správnych odpovedí žrebujeme už budúci týždeň, v stredu 1. apríla 2020. Víťazovi pošleme informačný e-mail. Video z losovania bude zverejnené pod príspevkom na facebookovej fanpage Trenčín región.

Pozorne čítaj otázky! Kľúčom k správnym odpovediam je okrem tvojich vedomostí aj naša web stránka. Využi pomôcku, ktorá je povolená ;-)

1. Viac ako 80 hradov, zámkov či kostolíkov na jednom mieste. Je to vôbec možné? Kde v Trenčianskom kraji budeš hľadať?

V areáli, ktorý vznikol v roku 2001 nájdeš tie najúžasnejšie stavby z rôznych období histórie. Trenčiansky hrad a hneď o pár metrov ďalej Bratislavský hrad? Zdá sa, že je to nezmysel, opak je však pravdou. O akom zariadení, ktoré láka turistov na prehliadku stavieb z celého Slovenska, je reč? Malá pomôcka: múzeum.

2. Zoraď kúpele Trenčianskeho kraja od najmladších po najstaršie a napíš aké druhy chorôb sa v kúpeľoch liečia.

a) Kúpele Trenčianske Teplice

b) Kúpele Nimnica

c) Kúpele Bojnice

3. Žiariaca perla Myjavskej pahorkatiny je miestom posledného odpočinku generála M. R. Štefánika. Koľko trvala stavba mohyly? 

Pamätník na vrchu Bradlo pripomína život a dielo významného slovenského politika, vedca a vojaka európskeho formátu Milana Rastislava Štefánika (1880 – 1919). Dielo podľa projektu geniálneho slovenského architekta Dušana Jurkoviča postavili v roku 1928. Za koľko dní? Správnu odpoveď objavíš v audionahrávke o Mohyle generála M. R. Štefánika.

4. Zoraď dlaždice do správneho poradia a uhádni, aký hrad je na obrázku

Štvorce označené písmenkom, zoradené podľa abecedy usporiadaj tak, aby bola fotografia hradu správne. Začni ľavým horným rohom. Pomôcka: prvé písmenko je "I".

Veľa šťastia!

Ďalší kvíz už o týždeň, vo štvrtok 2. apríla 2020.

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…