vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

8°C

polooblačno

Naplánujte si leto šité na mieru

Turistická sezóna aktuálne klope na dvere, na mieste je otázka: čo nové prinesie KOCR Trenčín región na leto 2018? 

Úplnou novinkou, ktorá turistom uľahčí plánovanie výletu v našom kraji, je funkcia Plánovač výletu, ktorú sme spustili na web stránke www.trencinregion.sk. Plánovač výletu pomôže záujemcom o spoznávanie kraja naplánovať si výlet v kraji podľa seba, podľa svojich preferencií. Vďaka interaktívnej mape si každý môže zvoliť lokality, ktorú má záujem navštíviť. Následne si ich pridá do Plánovača výletu, ktorý mu ihneď vytvorí itinerár šitý na mieru. Plánovač výletu mu ukáže presnú cestu, s podrobným počtom kilometrov a vzdialenosťami medzi miestami záujmu. Cestovateľ, ktorý si takto plánuje výlet v kraji, presne vie, koľko času potrebuje na presun medzi jednotlivými lokalitami a koľko času mu ostáva na objavovanie nových miest. Funkcia Plánovač výletu sleduje najnovšie moderné trendy v on-line plánovaní cestovania. Vďaka nej jednoducho predstavíme cestovateľom zaujímavé miesta v kraji a pozveme ich na spoznávanie neznámych lokalít.

KOCR Trenčín región pri svojich aktivitách tradične myslí aj na rodiny s deťmi. Na čo sa môžu tešiť počas tohtoročných prázdnin?

Na voľné prázdninové dni plné slnka sme opäť pripravili poznávaciu hru pre deti s názvom „Krížom krajom za 100 dní.“ Bude prebiehať formou mobilnej aplikácie OBJAVUJME, ktorú sú súťažiaci pohodlne stiahnu do svojho telefónu a môžu ju používať aj off-line. Podstatou súťaže je za 100 dní, od 1. júna do 8. septembra 2018, navštíviť čo najviac vybraných miest a podujatí v kraji. Je medzi nimi napr. tajomné čachtické podzemie, Kostolecká tiesňava, Pružinská Dúpna jaskyňa či Múzeum Praveku. Lokality sme zvolili tak, aby deti nielen zaujali, ale aby sa pri ich návšteve aj niečo nové dozvedeli. Okrem zaujímavých miest treba v rámci súťaže navštíviť niektoré z 5 podujatí: Šašo Becko deťom na hrade Beckov, Muzikál na zámku v Bojniciach, festival Art in Park v Tr. Tepliciach, Historky z mučiarne na Trenčianskom hrade či podujatie Strašidlá na hrade Čachtice. Rodinka, ktorá za 100 dní navštívi najviac lokalít a podujatí, získa lákavú cenu – víkendový pobyt s polpenziou v Agropenzióne Adam v Podkylave. Ďalšími atraktívnymi cenami sú: noc plná zážitkov v Domčeku na strome v Trenčianskych Tepliciach či voľné vstupy na stredoveké hrady. Podrobné pravidlá súťaže a zoznam miest nájdu súťažiaci na našej web stránke.

Prázdniny sú tiež ideálny čas na cyklistiku – čo ste pripravili pre vyznávačov tohto zdravého životného štýlu?

Naša webová stránka obsahuje podrobný prehľad všetkých značených cyklotrás v Trenčianskom kraji, vrátane GPS súradníc, autentických fotiek či stručného popisu. Vášniví cyklisti môžu využiť interaktívnu mapu, priamo na mobile v teréne si pozrieť smerovanie cyklotrasy či rozhodnúť sa, akú turistickú zaujímavosť v okolí cyklotrasy navštívia. Pre cyklistov, bežcov, chodcov, ale aj rodiny s deťmi je určený aj projekt Vrchárska koruna Trenčianska, ktorý pozýva na spoznávanie 20 kopcov a miest Trenčianskeho kraja. Na dvoch kolesách či v bežeckých teniskách môžete objaviť majestátne monumenty ako Mohylu M. R. Štefánika, Hrad Lednica, Považský hrad, ale aj Dračiu studňu, Mojtínsku jaskyňu či pútnické miesto Butkov. Súťaž trvá do konca novembra a odmenu za absolvovanie všetkých kopcov dostane každý súťažiaci.


Rozhovor s Evou Frývaldskou, výkonnou riaditeľkou krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…