vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

21°C

dážď

MERIDIANA v Bojniciach prístupná aj pre ŤZP návštevníkov

V súčasnosti sa stále viac zariadení a reštaurácií snaží svoje priestory sprístupniť aj pre skupinu ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP) návštevníkov, ktorí sa stále na mnohých miestach stretávajú s nedostupným terénom, interiérom či izbami. Práve MERIDIANA v Bojniciach patrí k tým, z ktorých si môžu brať príklad okolité i vzdialenejšie penzióny a reštaurácie. V roku 2020 získali ocenenie v súťaži TOP v cestovnom ruchu v sekcii Zariadenie pre ŤZP, ktorú každoročne vyhlasuje krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región.

Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s Patrikom Kuckom, ktorý je spolumajiteľ, zakladateľ a manažér tohto zariadenia. Ku gastronómii ho priviedol starý otec a v tomto odvetví pracuje celý život. Práca je jeho poslaním, čo sa znateľne podpisuje aj na vysokej kvalite ponúkaných služieb a jedál. Svojich zamestnancov berie ako členov rodiny, ktorá pestuje, rozdáva, ale aj dostáva späť dobrú energiu.

1. Povedzte nám o vašich začiatkoch. Vznikla najskôr reštaurácia, penzión či to išlo ruka v ruke?

Plán bol jasný. Otvoriť a prevádzkovať penzión a reštauráciu. Začali sme reštauráciou a povedali sme si, že ak to pôjde dobre, vybudujeme aj ubytovaciu časť. Podarilo sa a v roku 2018, na tretie narodeniny MERIDIANA, sme otvorili penzión.

2. Aká bola Vaša vízia pri vzniku tohto ubytovania v Bojniciach?

Našou víziou bolo vybudovať  niečo,  čo v regióne chýba. Postupne tak vznikla MERIDIANA Bojnice rezort.  Priestor, kde si nájde svoje miesto každý, 365 dní v roku a v každom ročnom období. MERIDIANA je miesto pre mnoho príležitostí. Romantické večery u nás trávia zamilované páry. Kávička na terase, slnko v tvári  a dobrí priatelia vám dodajú elán do ďalších dní. Je obľúbená u rodín s deťmi, ktorým vyhovuje plne ohradený areál s preliezačkami.

Rodičia si vychutnajú pohodu pri dobrom jedle a deti sa vybláznia na detskom ihrisku. Nevestám precízne pripravíme najkrajší deň ich života. Spĺňame aj náročné predstavy event managerov, ktorí vyhľadávajú služby 100% kvality. Či nás navštívite cez letné prázdniny a strávite u nás celý týždeň, alebo počas služobnej cesty na jednu noc, vždy bude o vás prvotriedne postarané.

3. Hneď na začiatku ste rozmýšľali nad bezbariérovosťou priestoru alebo to prišlo až časom?

Každý hosť je pre nás vzácny a už od začiatku sme mysleli na to, že prispôsobíme naše priestory ťažko zdravotne postihnutým.

MERIDIANA Bojnice rezort rešpektuje rôznorodosť. Vytvárame miesto, kde si nájde svoje miesto každý. Chceme, aby sa aj ŤZP hostia u nás cítili príjemne a boli sme aj pre nich miestom relaxu a oddychu. Vytvorením bezbariérových priestorov sme im chceli uľahčiť prístup k našim službám.

4. Chodia k vám často ŤZP hostia?

Na základe toho, že sme na nich mysleli od začiatku, nás navštevuje čoraz viac ŤZP hostí. Vyhovujú im priestory reštaurácie aj penziónu.

5. Plánujete pre túto zdravotne znevýhodnenú skupinu ľudí vytvoriť ešte iné benefity / rozšíriť ponuku?

Pri všetkých plánovaných službách vždy počítame aj so zdravotne znevýhodnenými hosťami. Momentálne dokončujeme wellness, ktoré je tiež bezbariérové.

6. Aký najintenzívnejší príbeh sa vám viaže k životu tohto priestoru?

V tejto súvislosti mi napadol jeden silný moment.  Dostali sme nepríjemnú recenziu od neznámeho autora o tom, ako komplikujeme život vozíčkarom našim prístupovým chodníkom. Mrzelo ma to a recenziu som dal prečítať jednému zákazníkovi na vozíku. Upokojil ma. Povedal, že chápe, že chodník patrí k dizajnu a vo väčšine podnikov nemajú ani bezbariérové priestory, ani toalety ako je to u nás bežné.

7. Chodia k vám aj zahraniční hostia? Navštívili Vás už aj známe mená?

Vďaka našej dobrej povesti nás zahraniční hostia navštevujú pravidelne. Za všetky známe mená spomeniem Bekima. Zažili sme s ním vtipné momenty.

Vážime si všetkých hostí a  veľký význam ma pre nás návšteva maestra Karla Gotta. Ďalšími boli osobnosti politického života ako napríklad bývalý prezident Ivan Gašparovič, pani prezidentka Čaputová  a veľa osobností kultúrneho, spoločenského a športového života.

8. Čo hovoríte na výhru Zariadenie pre ŤZP v súťaži TOP v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji za rok 2020?

Ocenenie nás veľmi potešilo, zvlášť  preto, že prišlo v tomto pre gastro neľahkom období.

Táto výhra pre nás znamená potvrdenie, že ideme správnym smerom. Že sa neorientujeme len na určitú skupinu zákazníkov, ale sme tu pre každého.

9. Aký máte plán „napredovania“? Plánujete ešte niečo dostavať, doplniť sortiment služieb či rozmýšľate nad iným spôsobom ako nalákať potenciálnych návštevníkov a turistov?

Našim plánom je sa zastabilizovať. Doteraz sme budovali, stavali a pristavovali.  Minuloročnou novinkou  bol skleník.  Zelenina z neho putuje priamo do našej kuchyne.  Nové je aj naše prírodné jazierko. V lete zaručí príjemné osvieženie a v zime dodá poriadnu dávku zdravia v podobe otužovania.

Novovybudované wellness, ktoré pribudlo tento rok, zregeneruje telo aj ducha. Naši hostia si môžu užiť dokonalý relax vo fínskej alebo infrasaune a vypnúť všetky zmysly prostredníctvom floatingu. Veríme, že tento rok dokončíme interiérový detský kútik. Na leto chystáme novinky pre milovníkov grilovania a plánujeme vynoviť aj kuchyňu, takže naši hostia sa majú na čo tešiť. Už len opäť otvoriť.

10. Čo pokladáte práve Vy na penzióne za to „NAJ“, prečo by sa záujemci mali rozhodnúť navštíviť práve MERIDIANU?

Pre dobrú energiu. Hostia nás majú radi pre pohodovú atmosféru a dobrú energiu, ktorú u nás načerpajú. Páči sa im krásne prostredie, ktoré tu vytvárame. Všetky služby, ktoré ponúkame, sú dôkladne premyslené a  spĺňajú štandard na vysokej úrovni, ktorý si radi posúvame stále vyššie aj sami. Nepredávame jedlo a ubytovanie, pripravujeme príjemné pocity, ktoré si hostia túžia vychutnať.

V Trenčíne 6.4.2021

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…