vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

20°C

oblačno

Raz vkročíte, nebudete chcieť odísť

Aby ste si získali zákazníkov, nemusíte vymýšľať nič komplikované. Stačí dobrý nápad, krásne miesto a kvalitné jedlo s príjemnou obsluhou. A my sme jeden taký podnik v Trenčianskom kraji objavili. Do reštaurácie Dubno Eat & Sleep v Novej Dubnici sa budete chcieť vracať pravidelne.

Chýry o vychytenej reštaurácii s ubytovaním sa šírili z každého kúta Trenčianskeho kraja. Dubno Eat & Sleep ponúka modernú gastronómiu s dôrazom na čerstvé domáce suroviny. Cez týždeň vás čaká aj denné menu, v sobotu a nedeľu sa môžete pripraviť na víkendový špeciál. „Odmalička som sa chcel venovať gastronómii. Ja som z Martina, manželka z Novej Dubnice. Po odchode z Bratislavy sme sa rozhodovali, čo budeme robiť. Hľadali sme nejaké budovy, ktoré by sa dali kúpiť. Na tomto mieste bola v minulosti stolnotenisová hala aj pohostinstvo. Začali sme robiť na projektoch a veľa prerábať. Vďaka pobytu v zahraničí som vedel, čo fičí vo svete,“ načrtol svoj plán spred rokov spolumajiteľ Peter Gašperák. „Od prvého dňa, čo sme otvorili, to bolo šialenstvo. V Novej Dubnici nie je veľa možností a my sme najväčší. Máme najširšiu ponuku piva, vzadu sú dva salóniky na súkromné akcie. Stále prichádzame s niečím novým. Dvakrát do roka meníme jedálny lístok a náš personál chodieva na rôzne školenia,“ vysvetlil. Najnovšie k reštaurácii pribudla ubytovacia časť, kde je k dispozícii 16 izieb. My sme však prišli kvôli jedlu. To, čomu sme hneď na prvý pohľad neodolali, boli pomaly pečené bravčové rebierka s BBQ omáčkou, pečeným zemiakom a šalátom Coleslaw. „Zameriavame sa na špeciality z grilu, keďže v kuchyni máme gril na drevené uhlie. Veľa hostí si u nás dáva rebrá, steaky, burgre a k tomu, samozrejme, pivo. Máme dve tankové – desiatku a dvanástku vrátane pestrej ponuky z remeselných pivovarov. Aktuálne máme asi desať druhov, takže každý si príde na svoje. Tento rok sme začali spolupracovať s pivovarom Vŕšky, kde nám varia naše pivo, ktoré sme vyvíjali asi rok a pol,“ pochválil sa Peter Gašperák.

Suroviny sa snažia nakupovať od slovenských a lokálnych výrobcov. „Už to nie je ako kedysi, keď ste si museli objednávať na týždeň dopredu. Mäso nám denne vozia čerstvé z Bánoviec nad Bebravou. Rovnako máme super dodávateľa na ovocie a zeleninu, ktorú nám doručujú dvakrát denne,“ doplnil. Od začiatku plánovali aj tzv. zážitkovú kuchyňu, ale koronavírus ich zabrzdil. „S otvorením hotelovej časti plánujeme aj rôzne degustačné večere. Doteraz sme v spolupráci s našimi dodávateľmi organizovali ochutnávky vín či rumov. V lete na terase robíme rôzne grilovačky. A každú stredu organizujeme súťažný kvíz, nonstop máme na mesiac dopredu vybookované. Ak chce prísť niekto nový, tak má problém, lebo sú tu stále tie isté partie,“ vysvetlil spolumajiteľ Dubno Eat & Sleep, ako sa im darí spájať komunitu ľudí z Novej Dubnice a okolia.

Okrem vysokého záujmu musia riešiť aj bežné starosti. „Kuchyňu už asi nenafúkneme, hoci by sa zišla väčšia. Bar sme posúvali o meter dopredu, aby mal personál pri príprave nápojov väčší komfort. S návštevníkmi je to aj o komunikácii. Keď máme plno, na rovinu im povieme, že budú čakať dlhšie. Našťastie sú chápaví, lebo vedia, že všetko pripravujeme čerstvé, žiadne polotovary,“ podotkol Peter Gašperák a dodal, že v záhradnej časti sa chystajú otvoriť eventovú časť pre sto ľudí.

Ak budete mať cestu okolo Novej Dubnice alebo si plánujete posedieť s rodinou a priateľmi pri skvelom jedle, kvalitnom pivku či iných drinkoch, určite si poznačte Dubno Eat & Sleep. Ohúri vás nielen atmosférou, ale aj príjemným personálom. A keď sem prvýkrát vkročíte, určite to nebude naposledy. To si píšte.

Čo sme okoštovali?

● Spare ribs – pečené bravčové rebierka s BBQ omáčkou, pečeným zemiakom a šalátom Coleslaw

● Kačacia sweet chilli bowl s grilovanou zeleninou, jazmínovou ryžou a sweet chilli omáčkou

● Originál burger „Dubno“ – hovädzie mäso na grile v domácej žemli, čedar, slaninka, cibuľka, nakladané uhorky, tatárska omáčka, BBQ omáčka

● Palacinka s čokoládovým mascarpone

foto: www.dubno.sk

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…