vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

24°C

oblačno

Najnovší a azda najkrajší úsek Vážskej cyklomagistrály spoločne otvorili stovky cyklistov

Len 12 dní po odovzdaní posledného úseku Vážskej cyklomagistrály verejnosti, prišiel Trenčiansky samosprávny kraj s otvorením jej ďalšej, 12,2 km dlhej časti! Tento novo dobudovaný úsek vedúci z Púchova do Ladiec otvoril v pondelok 17. júna pelotón so stovkami cyklistov. Slávnostným prestrihnutím pásky, posvätením, a následne spoločnou jazdou tak pripadol do rúk verejnosti už aj oficiálne.

"Aj s týmto úsekom už máme reálne vystavaných, odovzdaných a skolaudovaných viac ako 61 z celkových 100 km Vážskej cyklomagistrály." uviedol predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. V poradí piaty z celkovo ôsmych plánovaných úsekov vyniká viacerými aspektami.  „Pre mňa osobne je tento úsek najkrajší. Nielen preto, že tu nájdete jediný cyklomost na celých 100 km Vážskej cyklomagistrály, ale najmä preto, že terén je členitý a zaujímavý,"  dodal predseda. Okrem toho si môžete po ceste oddýchnuť aj na dvoch odpočívadlách - v obci Beluša pri novovybudovanej lávke ponad rieku Váh a pod diaľničným mostom. To, že ide o skutočne atraktívny úsek so zaujímavým okolím, dokazujú aj štatistiky. Podľa údajov z cyklosčítača sa ešte počas mesiaca máj previezlo úsekom viac než 17-tisíc cyklistov. 

Vytvoriť bezpečnú alternatívu pre obyvateľov, ktorí dochádzajú za prácou, bol jedným s hlavných motívov vybudovania tohto úseku. "Cyklotrasa je fantastická, v podstate to, čo sme vždy ako cyklisti obdivovali vo Švajčiarsku či Taliansku, máme už aj tu u nás v Trenčianskom regióne. Dnes som sem prišiel na bicykli z Trenčína a oceňujem veľmi dobré značenie cyklotrasy. Výhodou úseku je aj jasné oddelenie pre cyklistov a chodcov, vďaka čomu je trasa bezpečná pre každého návštevníka a zabraňuje kolíziám."  vyjadril spokojnosť jeden zo zúčastnených cyklistov a zakladateľ projektu Vrchárska koruna Trenčianska (VKT) Radoslav Tilandy.

Výstavba Vážskej cyklomagistrály napreduje aj naďalej. Nasledovať budú práce na ďalších dvoch úsekov v dĺžke viac ako 28 km. Prepojenie Trenčín – Dubnica nad Váhom, priemyselný park a Nemšová – Dubnica nad Váhom – Ladce Následne zostane dobudovať posledný, 10 km dlhý, úsek spájajúci Nosickú priehradu s Považskou Bystricou - železničnou stanicou.


18.6.24, LS 


Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…