vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

4°C

oblačno

Vstupenky na HoryZonty 2022 sú už v predaji, v ponuke aj celofestivalová permanentka

Festival dobrodružných filmov HoryZonty sa bude už po 17. krát uchádzať o priazeň svojich divákov. Uskutoční sa v termíne 10. až 12. novembra 2022 v Posádkovom klube (ODA) v Trenčíne. 

Tridsiatku filmov z 11-tich krajín sveta budú môcť diváci vzhliadnuť v 600-miestnej kinosále. V priestoroch Domu armády, ako zvyknú najväčší kultúrny stánok krajského mesta nazývať Trenčania, sa návštevníci môžu tešiť aj na výstavu najlepších fotografií zaslaných do fotografickej súťaže a tiež expozíciu fotografií s príbehmi ľudí, ktorí zdolali Cestu hrdinov SNP. Záujemcov o výstavu budú čakať aj veselé historky, príbehy o prekážkach, osobné straty i psychické posilnenia. 

Festivalový program, zložený z piatich filmovo-prezentačných blokov začne tradične vo štvrtok večer, pokračovať bude v piatok a v sobotu, kedy vyvrcholí slávnostným vyhlásením výsledkov medzinárodnej filmovej súťaže. Zmenou oproti minulým ročníkom je, že piatkové a sobotné popoludňajšie filmové bloky začnú už o 14.30 h, končiť budú približne o 18.00 h. Čas začiatku večerného premietania sa v porovnaní s minulosťou nemení, po všetky tri festivalové dni začína o 19.00 h. Dĺžka jednotlivých blokov, vyskladaných z viacerých filmov a prestávky presiahne tri hodiny. Diváci si v každom bloku môžu pozrieť nielen filmy, ktoré sa len zriedka dostanú do distribúcie bežných kín, ale aj prezentácie významných osobností outdorových športov a zapojiť sa do  besied so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi. 

Vstupenky na jednotlivé bloky, ako aj cenovo výhodnejšia celofestivalová permanentka, sa dajú zakúpiť v predpredaji do stredy 9.11.2022 v KIC Trenčín na Mierovom námestí. Novinkou je možnosť  on-line nákupu vstupeniek cez portál TOOTOOT. Od 10.11.2022 bude možné zakúpiť si lístky len v Dome armády, a to hodinu pred predstavením a v čase jednotlivých filmovo-prezentačných blokov.

Pre viac informácií: Stanislava Farkašová, PR manažérka festivalu HoryZonty, stanislava.farkasova@gmail.com, +421 917 586 412

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…