vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

12°C

jasno

Ocenili najlepších v turizme

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región aj tento rok prezentovala turistické novinky na medzinárodnom veľtrhu ITF Slovakiatour, ktorý sa konal od 25. do 28. januára 2018 v Bratislave. V prvý deň tohto podujatia boli verejnosti počas slávnostného otvorenia expozície KOCR Trenčín región predstavené ocenenia pre najlepších v cestovnom ruchu Trenčianskeho kraja.

Chute, vône a turistické zážitky

V prezentačnom stánku KOCR Trenčín región sa s ponukou na nadchádzajúcu turistickú sezónu počas štyroch dní konania veľtrhu predstavili členské oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR), konkrétne OOCR Trenčianske Teplice, OOCR Región Horné Považie, OOCR región Horná Nitra – Bojnice a OOCR Trenčín a okolie. „Zúčastnené organizácie prišli s bohatou ponukou propagačných materiálov, máp či dokonca povestí z regiónu. Pre návštevníkov veľtrhu pripravili aj ochutnávku regionálnych špecialít,“ povedal predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici. Tí, ktorí zavítali na stánok trenčianskej krajskej organizácie cestovného ruchu, si mohli pochutnať napr. na kúpeľných oplátkach z Trenčianskych Teplíc, ochutnať syry, zemiakové posúchy a krúpnu babu z Horného Považia, vyskúšať rybacie nátierky z AGRO Rybej farmy z Hornej Nitry, či napiť sa prievidzského piva. Prvý deň veľtrhu patril prezentácii OOCR región Horná Nitra-Bojnice, ktorá účastníkov veľtrhu ponúkla nielen turistické zážitky, ale aj originálne chute či tradičnú hudbu hornonitrianskeho regiónu. V rámci kultúrneho programu sa predstavili gitarové duo v zložení Marek Kotian a Roman Mečiar, mladé speváčky Simonka a Michaela Tomíkové či gajdoš Viktor Štovčík. Návštevníkov stánku zaujala aj prezentácia Trenčianskeho múzea v Trenčíne, ktoré predstavilo katovské remeslo v podobe živého kata. Slávnostné otvorenie stánku odštartovalo veľkolepým vystúpením vzdušnej akrobacie zo spoločnosti Vertigo.

Najlepší v cestovnom ruchu za rok 2017

KOCR Trenčín región sa vôbec po prvý krát rozhodla udeliť ocenenia pre najlepších v turizme Trenčianskeho kraja. Nominácie do kategórií TOP ubytovacie zariadenie, TOP inovácia v cestovnom ruchu či osobnosť cestovného ruchu predkladali jednotlivé OOCR z Trenčianskeho kraja. O víťazoch rozhodla odborná porota. Ocenenia víťazom priamo na stánku odovzdal predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici spolu s predsedom odbornej poroty Štefanom Škultétym. Ocenenie TOP ubytovacie zariadenie pre rok 2017 získal trenčiansky Hotel Elizabeth****, ktorého kvalitu poskytovaných služieb potvrdzuje množstvo spokojných zákazníkov a prestížnych medzinárodných ocenení.

V kategórii TOP inovácia v cestovnom ruchu boli udelené dve ocenenia. Jedno pre Domček na strome (Tree House), ktorý bol postavený na stromoch v blízkosti kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach. Ďalšou top inováciou v roku 2017 sa stal Mobilný turistický sprievodca Prievidza - moderná mobilná aplikácia pre návštevníkov mesta Prievidza, ktorá je dostupná v slovenčine aj v angličtine. „Podaril sa nám veľmi zaujímavý produkt, ktorý určite ocenia turisti, ktorí prídu do Prievidze. Mobilná aplikácia zahŕňa QR kódy, jednodotykové telefonovanie či jazykové mutácie,“ ozrejmil tvorca aplikácie Norbert Végh.

V kategórii osobnosť cestovného ruchu sa odborná porota rozhodla udeliť ocenenia pre zástupcu neziskového, ale aj podnikateľského sektora. Ocenenie osobnosť cestovného ruchu získal Anton Blaho z Hipoterapeutického združenia HIPO MAČOV. Z radu podnikateľ bol za osobnosť cestovného ruchu menovaný Martin Pavlík riaditeľ Kúpeľov Nimnica, a.s., Pod  jeho vedením zažívajú kúpele modernizáciu, rozvoj a rozmach. „Bolo to pre mňa veľké prekvapenie, v rámci kraja máme v kúpeľníctve silnú konkurenciu a my sa skôr radíme k mladším bratom, ktorí ešte majú čo doháňať. Je to povzbudivé a zaväzujúce zároveň, treba neustále pracovať nielen na materiálovom, ale aj ľudskom rozvoji,“ vyjadril sa riaditeľ najmladších kúpeľov na Slovensku.

Najlepších v cestovnom ruchu nevyberala len odborná porota. Hlas najlepšiemu gastro zariadeniu v kraji mohla odovzdať verejnosť. Spomedzi 44 nominácií získalo najviac hlasov Remy´s Bistro & PUB v Trenčíne. Chutné burgre vyhrali s veľkým náskokom nad vegetariánskym menu či medzinárodnou kuchyňou, ktorú ponúkajú prestížne reštaurácie.

KOCR Trenčín región program svojho stánku obohatila súťažou, ktorá trvala do nedele 28. januára 2018. Návštevníci po zodpovedaní krátkej ankety súťažili o lákavé ceny: 2-dňové wellness pobyty pre 2 osoby v Hoteli Elizabeth v Trenčíne, v Hoteli Bellassi v Bojniciach, v Hoteli pod zámkom v Bojniciach, v Hoteli Flóra v Trenčianskych Tepliciach, vstup do saunového sveta v Kúpeľoch Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach či o rodinné vstupenky na hrad Beckov a vstupenky na podujatia v areáli sokoliarov Aquila v Bojniciach.

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…