Prievidza

13°C

oblačno

Banícky jarmok

09. 09. 2022 - 11. 09. 2022

Dátum a čas

Piatok 09. September 2022 -
Nedeľa 11. September 2022
v Piatok, Sobota, Nedeľa

Miesto

Nám. J. C. Hronského / Ul. M. R. Štefánika / Mestský park
971 01 Prievidza
Slovenská republika

Banícky jarmok
Banícky jarmok

Banícky jarmok

Mesto Prievidza spolu s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pozýva na tradičný Banícky jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch  9. až 11. septembra 2022. 36. ročník obľúbeného podujatia sa bude konať na Námestí J. C. Hronského, na Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku v Prievidzi.

Tri dni zábavy, hudby, dobrého jedla a pitia odštartuje obľúbený Banícky sprievod. Hlavný program na pódiu Baníckeho jarmoku v piatok tento rok slávnostne otvorí Spevácky zbor Rozkvet a Adventure Strings. Nasledovať budú kapely Trocha klidu, domáci Florabelle, Kollárovci či Gladiator. Prvé hodiny Baníckeho jarmoku sobotňajšieho programu budú patriť baníckym tradíciám - Šachtág. Svoje umenie predvedú aj domáce súbory – SZUŠ XOANA, TK, Fantastic-ELKO a ZUŠ Ladislava Stančeka v Prievidzi. Priestor na pódiu opäť dostanú známi i menej známi interpreti. Nedeľné pokračovanie programu sa bude niesť v podaní domáceho hudobného zoskupenia Duo Muzika. Bodku za celým jarmokom dá skupina Senzus. Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, kde nájdete najrozmanitejší sortiment a atrakcie. Kompletný program podujatia nájdete na nižšie priloženom plagáte.

Novinka Baníckeho jarmoku

Mesto Prievidza sa správa zodpovedne a ekologicky, preto tento rok prináša novinku v podobe vratných pohárov s logom Baníckeho jarmoku na všetky čapované nápoje.

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Kontakt

Adresa Nám. J. C. Hronského / Ul. M. R. Štefánika / Mestský park
971 01 Prievidza
Slovenská republika


Mapa

Vyhľadajte top atrakcie