vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

19°C

oblačno

Poctivá domáca kuchyňa s výhľadom na zámok

Reštaurácia Alej v Bojniciach už pár rokov plní gastro túžby milovníkov kvalitného jedla, ktorí za super jedlom prichádzajú z celého Slovenska. Sny šéfkuchára Mareka Karaku sa plnia a napriek ťažkým pandemickým chvíľam, ktoré neobišli bojnickú reštauráciu, si šikovný podnikateľ dokázal udržať celý svoj tím. Za úspechom stojí nielen kvalitné jedlo, ale aj poriadna dávka roboty. O kvalitách svedčí aj 1. miesto v ankete TOP GASTRO zariadenie v Trenčianskom kraji, ktoré reštaurácii prisúdili spokojní zákazníci.

Viac o svojej reštaurácii prezrádza šéfkuchár Marek v rozhovore.

1. Na začiatku sa nám trošku predstavte a povedzte o začiatkoch vo Vašom podnikaní.

Moje meno je Marek Karaka, mám 36 rokov a v gastre sa pohybujem od svojich pätnástich. V podstate som nikdy nič iné nerobil. Prešiel som si všetkými pozíciami v kuchyni, od pomocného kuchára po šéfkuchára vo veľkých hoteloch, až som sa dostal do fázy, kedy som začal uvažovať nad vlastným podnikaním, čo sa reálne stalo v roku 2018, kedy som otvoril svoju reštauráciu Alej priamo na námestí v Bojniciach. Vízia od začiatku bola jasná, žiadne polotovary, glutamány, umelé dochucovadlá. Proste poctivá domáca kuchyňa, žiadne prekombinované jedlá ani vyslovene zážitková kuchyňa.

2. Je konkrétny produkt vo Vašej reštaurácii, ktorý patrí k najobľúbenejším či najpredávanejším?

Určite naše šišky, tie proste musíte ochutnať.

3. Ako vás poznačila súčasná neľahká situácia? Museli ste prísť s novým, kreatívnym spôsobom „ako prežiť“?

Reštauráciu som si otvoril kvôli tomu, aby som ľuďom servíroval čerstvé jedlo priamo na tanier a nie, aby som rozvážal v krabičkách, ale iná možnosť nebola. Takže ako každá reštaurácia sme začali rozvážať obedy a predávať naše výrobky (chleba, šúľance, paštéty atď.). Počas pandémie nás zatiaľ zatvorili trikrát a priznám sa, že každým zatvorením ide motivácia dole, preto dúfam, že to už čoskoro skončí a budem môcť robiť to, čo ma naozaj baví a napĺňa. Variť pre ľudí a pred ľuďmi, spájať jedenie aj so zážitkami.

4. Čo všetko môžeme nájsť na vašom jedálnom lístku? Nájdu si u vás to svoje aj ľudia so špeciálnymi intoleranciami?

Nájdete u nás steaky z mäsa z kvalitných chovov, čerstvé ryby, ale aj vegetariánske jedlá a ani tí najmenší nedostanú u nás slovenské klasické detské menu- nugetky a hranolky. Keďže si všetko v kuchyni vyrábame sami, vieme, čo do jedál používame a preto nemáme problém v jedle kvôli intolerancii niečo zameniť.

5. Máte špeciálne plány na rok 2022, keby sa situácia upokojila a podmienky by boli priaznivejšie?

Jasné, určite sa chcem vrátiť k riadeným degustáciám, ktoré sme už dva roky nerobili. V lete je to nereálne kvôli návalu ľudí v Bojniciach a v zime to nedovolia opatrenia. A k tomu chcem vytvárať čo najlepšie podmienky pre personál, aby boli v práci v pohode.

6. Ako vnímate získanie 1. miesta v súťaži TOP GASTRO zariadenie Trenčianskeho kraja 2021?

Samozrejme nás to potešilo, ale zároveň je to veľká zodpovednosť. Čím viac ľudí nás vníma, tým majú väčšie očakávania a nároky. Ale veríme, že ich dokážeme splniť.


Trenčín, 20.1.2021

foto: FB Alej Bojnice

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…