vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

10°C

oblačno

Úspešné leto v Trenčianskom kraji

Tohtoročné leto v Trenčianskom kraji bolo aj napriek pretrvávajúcej pandémii a s ňou spojenými obmedzeniami z hľadiska návštevnosti kraja úspešné. Dominoval, už tradične, domáci cestovný ruch. 

Celoslovenským trendom leta 2021 bol domáci turizmus. Z pohľadu Slovenska ide o rekordnú návštevnosť domácich návštevníkov, pričom až 80% všetkých tvorili Slováci. Celkovo sa na Slovensku počas letných mesiacov jún-august ubytovalo 1,54 mil. hostí. Z toho predstavovalo domácich návštevníkov až 1,27 milióna, ktorí na Slovensku strávili spolu 3,93 mil. nocí. 

Výnimkou nie je ani Trenčiansky kraj. Návštevnosť kraja v letných mesiacoch jún, júl a august vzrástla oproti letu 2020 o viac ako 10 tisíc návštevníkov, čo predstavuje takmer 11% nárast. Celkovo tak počas leta Trenčiansky kraj navštívilo 104 347 dovolenkárov. Drvivú väčšinu predstavovali domáci návštevníci. Najnavštevovanejší bol Trenčiansky kraj v auguste tohto roku, kedy náš región objavovalo až 44 461 turistov. 

„Hlavným cieľom krajskej organizácie cestovného ruchu je propagovať región. Medziročné zvýšenie návštevnosti Trenčianskeho kraja, aj napriek komplikovanej situácií v cestovnom ruchu, nás preto veľmi teší. Fakt, že trenčiansky región navštívilo takmer o 13 tisíc domácich návštevníkov viac, ako minulý rok, je pre nás dobrým znamením i ďalšou motiváciou v našej činnosti.“ Vyjadrila potešenie výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská. 

S počtom návštevníkov v roku 2021 rástol aj počet prenocovaní. Za letné mesiace tak návštevníci v našom kraji strávili  viac ako 416 tisíc nocí ubytovaní v hoteloch, penziónoch či chatách. Počet prenocovaní tak narástol o viac ako 42 tisíc nocí strávených v ubytovacích zariadeniach Trenčianskeho kraja. 

Naopak, rovnako ako na celom Slovensku, počet zahraničných turistov v porovnaní s minulým rokom klesol o viac ako 2700 návštevníkov. Tento pokles je vzhľadom na celosvetovú pandémiu pochopiteľný. 

V Trenčíne 15.11.2021

Text: PG

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…