vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

20°C

polooblačno

Nový úsek Vážskej cyklomagistrály slávnostne otvoril pelotón cyklistov

Vážska cyklomagistrála je projektom Trenčianskej župy, ktorý prináša obyvateľom či návštevníkom Trenčianskeho kraja pohodlnejšie, bezpečnejšie a kvalitnejšie cestovanie na bicykloch. Cyklotrasa, ktorá po dobudovaní povedie naprieč Trenčianskym krajom, sa každým rokom rozrastá o ďalšie nové úseky. Najnovšie sa cyklisti môžu previesť od Považskej Bystrice až po hranicu Trenčianskeho a Žilinského kraja. Slávnostné otvorenie tohto úseku prebehlo v stredu 5. júna 2024. 

Pelotón, ktorý otváral nový úsek magistrály, štartoval od cyklo odpočívadla neďaleko obce Plevník-Drienové. Počas svojej jazdy si cyklisti užívali pohľad na rôzne krásy, ktoré im ponúklo bezprostredné okolie tohto úseku cyklotrasy, ako napríklad Považský hrad, Veľký Manín, samotná Vážska kaskáda či viaceré vodné plochy. "K dnešnému dňu máme vybudovaných viac ako 61 km cyklotrás z celkových 100 km. O pár dní 17. júna plánujeme takto slávnostne otvoriť ďalší, viac ako 12 km dlhý úsek, vedúci z Ladiec cez Belušu až do Púchova."  ozrejmil predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Cyklisti sa nezabudli zastaviť v stánku Trenčín región, ktorý na nich čakal pri cyklolávke prepájajúcej cyklotrasu s cestnou komunikáciou vedúcou do srdca Považskej Bystrice. Posilnení touto malou zastávkou, spojenou s občerstvením a programom v podobe vystúpenia tanečného súboru Diamonds zo SZUŠ Stella z Považskej Bystrice, pokračovali na svojej ceste popod Orlovský most, smerom k Strednej odbornej škole strojníckej v Považskej Bystrici. 

"Novo vybudovaný úsek je naozaj na úrovni. Často bicyklujeme po Vážskej cyklomagistrále, až k Piešťanom. Z môjho pohľadu môžem konštatovať, že Trenčiansky kraj skutočne buduje najviac cyklotrás." vyjadril spokojnosť jeden z cyklo návštevníkov najnovšieho úseku Vážskej cyklomagistrály.

TEXT: LS, 5.6.2024

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…