vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-0°C

hmla

Region Tour Expo 2019 plný hokeja a dobrej nálady

Aj tento rok sa na výstavisku Expo Center Trenčín v dňoch 17. a 18. mája 2019 konal 8. ročník výstavy cestovného ruchu regiónov Region Tour Expo, 7. ročník celoslovenskej cukrárskej výstavy Torty a svet pečenia a 4. ročník výstavy slovenských produktov Chuť Slovenska. Novinkou sa stal Detský svet, ktorý privítal aj tých najmenších návštevníkov. Svoje zastúpenie mal na výstave aj Trenčiansky kraj prostredníctvom stánku krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Nosnou témou výstavného stánku KOCR Trenčín región bola prezentácia hokejového regiónu prostredníctvom autogramiády s významnými hokejistami Brankom Radivojevičom a Milanom Bartovičom, možnosti preskúšať svoje strelecké zručnosti vďaka streľbe puku do brány či pokochať sa originál dresmi hokejových hviezd. „Práve v hokejovom klube Dukla Trenčín vyrástlo najviac úspešných hokejových hráčov, ktorí hrávajú aj v NHL, na čo by sme radi upriamili pozornosť a spravili z hokeja fenomén, ktorý bude lákať turistov do Trenčianskeho kraja,“ dodala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Tematiku hokeja podčiarkla prezentácia pilotného projektu Trenčianskeho samosprávneho kraja a Slovenského zväzu ľadového hokeja s názvom Hokejová akadémia. “Som rád, že Stredná športová škola Trenčín v našej zriaďovateľskej pôsobnosti bude od 1. Septembra v rámci Hokejovej akadémie vychovávať a vzdelávať nádejných hokejistov. Pevne verím, že o pár rokov tento pilotný projekt prinesie novú zlatú generáciu chlapcov hokejistov,” zhodnotil trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Podujatia na podporu cestovného ruchu, akým je Region Tour Expo, sú realizované aj vďaka Ministerstvu dopravy a výstavby Slovenskej republiky (MDV SR): „Za uplynulé roky sa ministerstvu podarilo zrealizovať viacero opatrení na rozvoj cestovného ruchu na Slovensku. Najdôležitejším nástrojom, ktorý nám môžu závidieť aj Česi či Maďari, je podpora destinačného manažmentu, vďaka čomu si môžu jednotlivé KOCR a OOCR požiadať finančnú podporu na rôzne podujatia. Aktuálne sa na rok 2019 schválila suma 6 miliónov eur, ktoré sa môžu rozdeliť práve na takéto akcie, akým je aj Region Tour Expo,“ vyjadril sa Zoltán Kovács, generálny riaditeľ Sekcie cestovného ruchu  MDV SR.

Otvorenie v znamení krstu i tanca

O začiatok slávnostného otvorenia stánku sa postarali mladé tanečné talenty z AURA DANCE Trenčín, ktoré niekoľkominútovým predstavením upriamili pozornosť verejnosti a návštevníkov výstavy. Významným momentom slávnostného otvorenia stánku KOCR Trenčín región  sa stalo uvedenie do života novej cyklomapy, v ktorej sú zaznamenané aj prvé kilometre Vážskej cyklomagistrály, ktoré boli v minulom roku slávnostne otvorené a odovzdané do užívania širokej verejnosti.

Ku krstu hokejovými odznakmi pristúpil predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik, hokejisti Branko RadivojevičMilan Bartovič, predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici, riaditeľ Expo Center a.s. Pavol Hozlár, zástupca Slovenského zväzu ľadového hokeja Richard Pavlikovský a generálny riaditeľ Sekcie cestovného ruchu MDV SR Zoltán Kovács.

Okrem prezentácie Trenčianskeho kraja prostredníctvom propagačných materiálov, súťaží a hokejovej aktivity, mala verejnosť možnosť okúsiť aj kvalitné regionálne mäsové výrobky,  vďaka poľnohospodárskemu družstvu (PD) „Brezina“ Pravotice.  

Výstava regionálneho cestovného ruchu Region Tour Expo 2019 zaznamenala aj tento rok veľký záujem návštevníkov o Trenčiansky kraj i cyklotrasy, o čom vypovedá aj spätná väzba samotných návštevníkov. 

V Trenčíne, 20. máj 2019

Autor: MT

Tit. foto: Radovan Stoklasa

Mohlo by vás zaujímať

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…