vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

15°C

oblačno

Majstrom Slovenska sa v Bánovciach nad Bebravou stal Peter Sagan

Okresným mestom a priľahlými samosprávami v tretiu júnovú nedeľu jazdila slovenská a česká cyklistická špička o majstrovský titul v rámci Spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike.

V poradí 22. ročník tohto významného cyklošportového podujatia si pod palec vzalo Občianske združenie xRoad Bánovce nad Bebravou, ktoré ho nadšencom cyklistiky prinieslo v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom, mestom a oboma cyklistickými zväzmi. „Chcem poďakovať všetkým organizátorom, sponzorom, dobrovoľníkom, hasičom aj policajtom za výbornú organizáciu a priebeh celej akcie. Víťazovi Petrovi Saganovi, samozrejme, blahoželám a prajem, aby mu to takto fenomenálne šliapalo aj naďalej," poďakoval sa trenčiansky župan Jaroslav Baška a gratulácie smeroval okrem najväčšej hviezdy pretekov aj ostatným víťazom.

Vo fanzóne, priamo v srdci pretekov, nechýbalo zastúpenie krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Milovníci cyklistiky si okrem jedinečných športových zážitkov mohli z podujatia odniesť informačné materiály s prehľadom turistických lákadiel trenčianskeho regiónu, aktuálne cyklomapy a pekné darčeky s cyklo tematikou, ktoré boli dostupné v prezentačnom stánku KOCR Trenčín región.

Zdroj: Odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…