vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

4°C

oblačno

Svadba na hrade? Hovorím áno!

Pod nohami čerstvo pokosená, zelená tráva. Závan sviežeho vzduchu, ktorý vám vženie do nosa vôňu čerstvých kvetín. Pred vami majestátna dominanta, ku ktorej pociťujete prirodzený rešpekt a obdiv. Usmievaví hostia sa obzerajú za vami a pred obradom robia posledné fotky na sociálnu sieť. Predsa len – rozkvitnutá príroda a nádherná nevesta idú k sebe.

Aj vás táto predstava oslovila? Svoje áno si môžete povedať napríklad aj na mieste, z ktorého dýcha čerstvá romantika, história a nevšedné tajomno. Ráčte si vybrať jednu z viacerých dominánt Trenčianskeho kraja,  kde sa tento sen môže stať ľahko skutočnosťou.

Tu sa budem vydávať

Skvelým rozhodnutím je kostolík v Haluziciach, ktorý na vyvýšenine poskytuje malebný výhľad do doliny Váhu s hradmi Beckov a Trenčín. Vďaka neobyčajnému vizuálu stavby je miesto obľúbené aj na usporadúvanie koncertov, len si predstavte, ako na tomto mieste budú znieť sláčikové nástroje počas vašej svadby! 

Jeden z najvýraznejších hradov s veľkou osobnosťou a silnými charakteristickými črtami je práve Trenčiansky hrad. Vďaka dispozičnému riešeniu hradu je možné zapojiť predstavivosť a vyšperkovať svadbu podľa vlastného gusta. Ako čerešnička na svadobnej torte je výhľad na celé mesto, ktorý si vychutnajú všetci svadobčania. 

Stále populárnejším variantom je aj hrad Beckov. Vďaka kreatívnym iniciatívam patrí Beckov k najobľúbenejším hradom v Trenčianskom kraji. Aj vy sa na jeden deň môžete cítiť ako kráľ a kráľovná či preniesť sa do renesancie a zažiť históriu hradu na vlastnej koži.

V prípade, že ste beznádejným romantikom, Bojnický zámok je tu pre vás. Najpompéznejšie miesto bohaté na históriu je vyhľadávaným miestom na sobáše, hostiny či svadobné fotenia. Ak ste sa túžili aspoň na jeden deň ocitnúť v pravej rozprávke, vďaka zámku v Bojniciach sa vaše želanie stane skutočnosťou.

História sa spája s minimalizmom aj v románskom kostolíku v Pominovci. Jedinečná stavba z 12. - 13. storočia patrí k 3 najstarším stavbám v Trenčianskom kraji. Unikátne fresky a nástenné maľby odhalené až v roku 2010 dodávajú kostolu jedinečný, tajomný charakter. 

Ak túžite prežiť svoj deň  podľa vašich predstáv na mieste, ktoré pulzuje výnimočnou energiou a zároveň v prírode s čerstvým vzduchom v pľúcach, svadba na dominantách Trenčianskeho kraja bude vašim splneným snom a správnou voľbou.

Foto: Lucia Šimková

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…