Trenčín

11°C

polooblačno

Folklórny festival V poluskej dedine

27. 05. 2023

13:00 - 18:00


Dátum a čas

Sobota 27. Máj 2023
13:00 - 18:00

Miesto

Števke dom
972 16 Poluvsie
Slovenská republika

Folklórny festival V poluskej dedine
Folklórny festival V poluskej dedine

Folklórny festival V poluskej dedine

Hornonitrianske srdce folklóru – obec Poluvsie vás pozýva na tradičný májový folklórny festival V poluskej dedine, ktorý sa bude konať v sobotu 27.mája 2023. V poradí 5. ročník ponúka bohatý program a rozmanité sprievodné podujatia plné spevu, tanca a zábavy.

Tú správnu folklórnu atmosféru navodí hlavný program od 14. hodiny predstavením tradičného folklóru domácej obce v podaní FSk Lubená a DFS Malá Lubená. Dedinský folklór ďalších regiónov Slovenska prinesú divákom členovia folklórnej skupiny Dobrona z Dobrej Nivy, fujaristi Svrčinovci zo Seliec a folklórny súbor Jánošíček z Brna.

Mladí muzikanti DFS Malá Lubená zahrajú rytmické melódie z Poluvsia v školičke tanca pod vedením etnologičky Zuzany Strečanskej a pedagogičky Martiny Richter. Všakovaké dobroty, chutné špeciality a široký sortiment ľudových výrobkov ponúkne remeselný jarmok na rínku od 13. hodiny. Nebudú chýbať ukážky tradičných remesiel drotára, korytára či vyšívačiek. Návštevníci sa budú môcť bezplatne zapojiť do tvorivých dielní výroby keramiky, tkania kobercov a cigánskych tkaníc, ale aj plstenia či pradenia ovčej vlny. Okrem dreveného kolotoča pre najmenších na ručný pohon bude hostí sprevádzať dedinou konský povoz. Festival doplní aj výstava hasičskej techniky používaná od roku 1900 do dnes.

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Kontakt

Adresa Števke dom
972 16 Poluvsie
Slovenská republika