vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

25°C

oblačno

Vyskladaj si svoju kultúrnu cestu

Nová webová stránka www.kulturnecesty.sk prezentuje päť medzinárodných Kultúrnych ciest, prechádzajúcich územím Západného Slovenska. Jednou z nich je aj Cyrilo-metodská cesta, ktorej značené turistické chodníky vedú i Trenčianskym krajom. Všetky potrebné informácie o trasách, ako aj možnosť vyskladať vlastnú kultúrnu cestu, turista nájde na jednom mieste vďaka novému projektu z dielne združenia Slovenský dom Centrope (SDC).

Každá Kultúrna cesta spája atraktivity a lokality kultúrneho dedičstva do unikátneho turistického produktu pomocou spoločnej témy. Zároveň ponúka návštevníkom jedinečný príbeh atraktívnym inovatívnym spôsobom dnešnej doby, s pomocou IKT technológií. Pozýva k spoznávaniu našich koreňov, dávnej i nedávnej histórie, významných osobností, rozmanitých lokalít a pamiatok kultúrneho dedičstva. Ponúka objavovanie, dobrodružstvo, relax i možnosť aktívne stráveného voľného času. 

Združenie Slovenský dom Centrope sa venuje tematickým cestám už dlhšiu dobu. Svoj záujem sústreďuje aj na rozvoj medzinárodných Kultúrnych ciest. Jedným z výstupov realizovaných aktivít je novovzniknutá web stránka www.kulturnecesty.sk. Stránka ponúka návštevníkovi možnosť vyskladať si tematickú cestu podľa vlastného záujmu. Na stránke návštevník objaví aj rôzne inovatívne virtuálne prezentácie jednotlivých pamiatok.

"Veľmi nám záleží na tom, aby sa Kultúrne cesty stali atraktívnou ponukou v destináciách, ktorými prechádzajú, pretože ponúkajú návštevníkom doteraz nepoznané zážitky a príbehy," priblížila riaditeľka SDC Tatiana Mikušová. V zozname tematicky ladených trás nechýba Kultúrna cesta sv. Cyrila a Metoda, ktorá návštevníka prevedie miestami prepojenými so svätcami a vierozvestcami Cyrilom a Metodom. Európska cesta v trenčianskom regióne upriamuje pozornosť na viaceré lokality, ako napríklad najstaršie pútnické miesto na Slovensku, Skalka pri Trenčíne, Trenčiansky hrad či hradiská Pobedim a Mesciská-Pružina.

 

Zdroj: Slovenský dom Centrope

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…