vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

7°C

oblačno

Trenčiansky kraj mal na veľtrhu CARAVAN, BIKE, TRAVEL v Nitre rozhodne čo ponúknuť

Tento víkend (22. - 24. marec 2024) bol na výstavisku Agrokomplex v Nitre sviatkom pre všetkých nadšencov karavaningu, cyklistiky a cestovania. Na medzinárodnom veľtrhu CARAVAN, BIKE, TRAVEL nechýbala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Tretí ročník veľtrhu CARAVAN, BIKE, TRAVEL v Nitre nesklamal. Trojdňový program bol nabitý rôznymi kempingovými atrakciami, cyklo "vychytávkami", najmodernejšími obytnými automobilmi a karavanmi. Inak tomu nebolo ani v prípade prezentácie jednotlivých turistických destinácií. Veľtrh sa niesol v znamení podpory regionálneho turizmu. Návštevníci veľtrhu mali jedinečnú šancu preskúmať aj zákutia Trenčianskeho kraja.

Otázky návštevníkov najčastejšie smerovali na rozrastajúcu sa sieť kempov, ich vybavenie a body turistického záujmu v bezprostrednom okolí jednotlivých zariadení. "Rovnako ako v ostatných krajoch naprieč Slovenskom, aj v trenčianskom regióne sa tento špecifický druh cestovného ruchu dostáva čoraz viac do poprediaKOCR Trenčín región reaguje na narastajúci záujem o karavaning. Podrobne sme zmapovali ponuku služieb v našom kraji a vydali komplexný materiál informujúci návštevníka o možnostiach kempovania v Trenčianskom kraji," uviedol zastupujúci výkonný riaditeľ KOCR Trenčín región Pavol Štefčík. "Materiál mal premiéru práve na tomto veľtrhu a ukázal sa ako veľmi žiadaný a užitočný," dodal Štefčík. 

V prezentačnom stánku Trenčín región nechýbalo zastúpenie samotných lokálnych autokempingov z Trenčianskeho kraja - Kemping Rybníky Opatovce či Camping Manínska tiesňava. Pozornosť návštevníkov pútal unikátny Glamping Rezort z Lehoty pod Vtáčnikom. Priamo na výstavnej ploche mohli návštevníci veľtrhu využiť promo kód na ubytovanie v tomto jedinečnom rezorte. Okrem tohto benefitu prebiehala v stánku Trenčín región aj súťaž o letný víkendový pobyt v krásnom areáli Campingu Manínska tiesňava pre 4 osoby.

"Celkovo hodnotíme veľtrh Caravan, Bike, Travel veľmi pozitívne a veríme, že aj vďaka informáciám tu získaným si mnohí milovníci kempovania a karavaningu nájdu cestu do Trenčianskeho kraja," dodal na záver zastupujúci výkonný riaditeľ KOCR Trenčín región Pavol Štefčík.

LS, 25.3.2024

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…