Dubnica nad Váhom

13°C

miestami oblačno

Dubnická noc literatúry

31. 05. 2024

16:00 - 22:00

Dátum a čas

Piatok 31. Máj 2024
16:00 - 22:00

Miesto

Pionierska 396
018 41 Dubnica nad Váhom
Slovenská republika

Dubnická noc literatúry
Dubnická noc literatúry

Dubnická noc literatúry

Mestská knižnica v Dubnici nad Váhom pozýva na podujatie Dubnická noc literatúry 2024.

Najväčšie podujatie dubnickej knižnice prináša aj tento rok nielen inovatívne pohľady na písané slovo, ale aj zaujímavých hostí a aktuálne témy. Súčasťou programu bude aj swap (výmena) kníh Letný knihovrat, nezabudnite si teda so sebou priniesť aj knižku, ktorú už nechcete čítať, a vymeňte si ju za nový titul.

Hedviga Gutierrez (16.00 h)

Úvod podujatia bude patriť deťom. Mladá, no už mimoriadne známa ilustrátorka svojimi kresbami vdýchla život a farby knihám Branislava Jobusa, Diany Mašlejovej či Kristíny Baluchovej, na svojom konte má už aj vlastné tituly. Deti na stretnutí v Dubnickej knižnici prevedie svetom ilustrácií, pripravila pre ne aj zaujímavé tvorivé dielničky.

Hana Lasicová (17.00 h)

Má za sebou štúdiá na univerzitách vo Viedni a v Paríži a aktuálne sa profiluje ako vynikajúca autorka kníh pre deti aj dospelých. Medzi jej najznámejšie diela patrí rodinne ladená kniha rozhovorov Všetko o mojom otcovi či bestseller Slúžka, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania. Nenechajte si ujsť túto mimoriadne zaujímavú besedu.

Family Friend (19.00 h)

Štvorčlenná indie rocková kapela z Trnavy vystupovala vo viacerých väčších slovenských či českých mestách. Ich naturelu je najbližšie gitarová hudba, no stále viac zabŕdajú aj do elektroniky. V knižničnej záhrade predstavia skladby z EP-čka Have you ever a debutovej dlhohrajúcej platne Confessions.

Ťažší ako nebo (po 20.00 h)

S Kurtom Cobainom, najväčšou rockovou hviezdou jednej generácie, sa identifikovali milióny mladých na celom svete – jeho štýl i hudba boli civilné, skrátka tento chalan mohol pokojne sedieť vo vedľajšej lavici v ich triede. Príbeh rýchlej slávy, drogového šialenstva a samovraždy frontmana Nirvany si pripomenieme čítačkou, jeho piesne zahrajú dubnickí hudobníci.

31. mája v knižničnej záhrade, vstup voľný

Viac informácií bude postupne zverejnených na facebookovom profile Mestská knižnica Dubnica nad Váhom

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Kontakt

Adresa Pionierska 396
018 41 Dubnica nad Váhom
Slovenská republika


Mapa

Vyhľadajte top atrakcie