Trenčín

5°C

oblačno

Winefest - Festival vína na Trenčianskom hrade

15. 10. 2022

13:00 - 19:00

Dátum a čas

Sobota 15. Október 2022
13:00 - 19:00

Miesto

Trenčiansky hrad
912 50 Trenčín
Slovenská republika

Winefest - Festival vína na Trenčianskom hrade
Winefest - Festival vína na Trenčianskom hrade

Winefest - Festival vína na Trenčianskom hrade

Po troch úspešných ročníkoch v centre Žiliny, podujatie Winefest prichádza do významného historického mesta Trenčín. Degustácia sa uskutoční priamo v priestoroch najväčšej dominanty Považia – hrade Matúša Čáka 15.10. v čase 13:00 – 19:00.

Trenčín sa stal Európskym hlavným mestom kultúry pre rok 2026, čo bolo hlavným dôvodom vstupu Winefest práve do tohto mesta. Jeho úlohou je dokázať, že víno patrí k slovenskej kultúre už dlhé stáročia a je formou umenia – kus premenenej prírody v pohári pomocou rúk a nadobudnutých skúseností. Mnohí vinári, ktorí prinesú svoje majstrovské diela na ukážku, robia dobré meno slovenskému vinárstvu a vinohradníctvu vďaka úspechom v rámci medzinárodných súťaží.

Každý účastník bude môcť zdegustovať viac ako 100 vzoriek v rámci vstupného od známych aj menej známych producentov od Malých Karpát až po Vihorlat. Aby počas celého trvania podujatia prevládala príjemná atmosféra, okrem unikátneho miesta konania prispejú k tomu taktiež hudobní umelci rôznych žánrov. Ak by sa niekomu zdalo málo kultúry, v rámci vstupného môže absolvovať prehliadku hradu – malý okruh, kde môže objaviť čaro stredoveku prípadne si spraviť cool selfíčko na zaujímavom mieste . Okrem nových poznatkov o vínach a fotiek z podujatia si môže každý odniesť ľubovoľnú fľašu vína, keďže v cene vstupného je zahrnutý aj 7€ kupón na nákup vína a tak zaspomínať aj po pár dňoch s priateľmi alebo známymi na uplynulý víkend. Každý návštevník sa môže zapojiť do tomboly o pár zaujímavých cien.

Lístky si zakúpite na www.winefest.sk


Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Kontakt

Adresa Trenčiansky hrad
912 50 Trenčín
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie