vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

19°C

oblačno

Top ubytovacie zariadenie v Trenčianskom kraji za minulý rok

O niečo menšia ako San Marino, no stokrát väčšia ako Vatikán. Horná Mariková sa na Slovensku preslávila najmä svojím názvom. Turistom je však známa spolu s celou marikovskou dolinou najmä ako jedna z najkrajších častí Trenčianskeho kraja. Obec, ktorá v minulosti získala titul Dedina roka, sa teraz môže pochváliť ďalším cenným prvenstvom. Nájdete v nej top ubytovacie zariadenie roku 2021.

Rekreačné zariadenie Rybník Horná Mariková – Modlatín funguje približne 17 rokov. V jeho areáli sa nachádzajú krásne drevenicové bungalovy, multifunkčné ihrisko so športovými potrebami, ohniská, grily či dokonca fínska sauna s kaďou. Podľa správkyne areálu Márie Kušnierikovej vo veľkom oslovujú turistov a mladé rodiny s deťmi, ktoré sem prichádzajú z celého Slovenska. „Naokolo je pekná príroda s horským prostredím, dá sa spraviť napríklad túra na hrebeň Javorníkov. Samotný areál je veľký, deti sa tu určite vyžijú a rodičia sa nemusia báť, že by ich ohrozovali autá. Samozrejme, veľkou atrakciou je náš rybník. Máme tu nielen pstruhy, ale aj kapry či amury,“ priblížila.

Zariadenie má za sebou pomerne dobrú letnú sezónu a v nadchádzajúcej zimnej ponuke nájdete aj silvestrovské pobyty. „Tí najmenší sa u nás vybláznia a tí väčší si môžu zašportovať. Kúsok od nás je stredisko SKI Ráztoka, takže sa sem dá prísť aj na lyžovačku,“ doplnila Kušnieriková. Rybník Horná Mariková – Modlatín tento rok získal prestížne ocenenie, ktoré udeľuje Krajská organizácia cestovného ruchu. Stal sa TOP ubytovacím zariadením roku 2021 v rámci Trenčianskeho kraja. „Myslím si, že to vyhral náš rybník, ale aj fakt, že sem chodia rodiny s deťmi, pretože sa tu cítia dobre,“ uzavrela Kušnieriková.

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…